"Milionerzy" wracają na mały ekran. Wiemy już, kiedy i gdzie będzie można śledzić zmagania uczestników

Redakcja 06.12.2016
Hubert Urbański
Fotografia: East News

W Polskiej edycji programu okrągły milion padł tylko raz - w 2010 roku.  

Teleturniej "Milionerzy" w Polsce na małym ekranie zadebiutował w 1999 roku. Oparty na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" program okazał się strzałem w dziesiątkę. Produkcję oglądały miliony Polaków, którzy z zapartym tchem obserwowali, jak radzą sobie uczestnicy.

Co ciekawe, mimo dużej popularności, program dwukrotnie został zdjęty z anteny. Po raz pierwszy w styczniu 2003 roku. Jednak, już po 5 latach stacja TVN zdecydowała o reaktywacji teleturnieju. Niestety, emitowany był tylko dwa lata - do 19 grudnia 2010 roku, kiedy to jego prowadzący Hubert Urbański odszedł do konkurencyjnej stacji. 

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, realizacją nowej serii "Milionerów" zainteresowani byli również Telewizja Polska i Polsat. Ostatecznie, to stacja TVN porozumiała się z firmą Jake Vision, która posiada licencję na produkcję teleturnieju w Polsce i to do ramówki tej stacji powrócą uwielbiani przed telewidzów "Milionerzy". Zmagania uczestników będzie można oglądać już w lutym 2017 roku. Czy zasady gry ulegną zmianie, dowiemy się zapewne już wkrótce. Być może, tak jak w przypadku ostatniej edycji, format zostanie nieco odświeżony. 

Dobrze znane zasady gry

Zawodnik, aby wygrać okrągły milion, musiał odpowiedzieć na 15 pytań. Do wyboru miał tylko cztery odpowiedzi i trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, podpowiedź publiczności oraz eliminację połowy odpowiedzi. Kiedy program po kilku latach nieobecności powrócił na antenę, droga do miliona była już o wiele prostsza. Na uczestnika gry czekało tylko 12 pytań i jedna nowość - telefon do eksperta. Od marca 2010 roku dostępna była również zamiana pytania, ale wówczas kwota 40 tysięcy złotych nie była już kwotą gwarantowaną.

Pytanie za milion złotych w Polsce padło tylko 12 razy. 10 uczestników na tym etapie wycofało się z gry i tym samym zgarnęli 500 tysięcy złotych. Jeden z uczestników zaryzykował i niestety, udzielił błędnej odpowiedzi - w efekcie wyszedł ze studia tylko z 32 tysiącami złotych w kieszeni. Polska edycja programu ma jednak swojego milionera. Jest nim Krzysztof Wójcik, który okrągłą "bańkę" zgarnął 28 marca 2010 roku, bezbłędnie odpowiadając na pytanie: "Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?". Do wyboru miał cztery odpowiedzi: na kornecie, na akordeonie, na djembe, czy na ksylofonie. 

Krzysztof Wójcik w programie "Milionerzy" jako jedyny wygrał milion złotych
Fotografia: East News

Krzysztof Wójcik w programie "Milionerzy" jako jedyny wygrał milion złotych

Charyzmatyczny prowadzący

Program, którego średnia oglądalność wyniosła około 2 miliony 640 tysięcy widzów,  jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, ponownie poprowadzi Hubert Urbański. I chyba nikt nie powinien się dziwić - w tej roli sprawdził się doskonale. Dzięki swojemu opanowaniu i sprytowi, wywoływał w uczestnikach uczucie niepewności.

Gdy po raz kolejny słyszeli pytanie prowadzącego, czy na pewno chcą, aby to właśnie wskazana przez nich odpowiedź była tą ostateczną, tracili pewność siebie i ciężko im było podjąć ostateczną decyzją. Jedno jest pewne - wszyscy miłośnicy "Milionerów" muszą przygotować się na sporą dawkę emocji.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów