„Milionerzy”: Pytanie zaskoczyło uczestnika. Chodziło o znaną bazylikę

Nastazja Bloch 14.05.2019
Hubert Urbański
Fotografia: Instagram/@milionerzy_tvn2

Gdzie w 2004 roku poświęcono bazylikę z prowadzącymi do niej 33 stopniami symbolizującymi wiek Chrystusa i jednymi z największych organów w Polsce? Oto jedno z pytań, które padło w ostatnim odcinku programu „Milionerzy”. Która odpowiedź jest poprawna?

Kolejny odcinek programu „Milionerzy” za nami. Podczas gry padło pytanie: Gdzie w 2004 roku poświęcono bazylikę z prowadzącymi do niej 33 stopniami symbolizującymi wiek Chrystusa i jednymi z największych organów w Polsce? Cztery odpowiedzi, jakie usłyszał uczestnik, brzmiały: W Częstochowie, w Licheniu, w Gdańsku, w Krakowie. Gdzie znajduje się bazylika? Czy uczestnik poradził sobie z zagadką?

Zobacz także: Pol'and'Rock Festival 2019. Zaskakujące ogłoszenie! Ujawniono kolejnych artystów!

„Milionerzy”: Gdzie w 2004 roku poświęcono bazylikę z 33 stopniami symbolizującymi wiek Chrystusa i jednymi z największych organów w Polsce?

Jedno z pytań, jakie padło w programie zaskoczyło jego uczestnika. Hubert Urbański zadał mężczyźnie pytanie: Gdzie w 2004 roku poświęcono bazylikę z 33 stopniami symbolizującymi wiek Chrystusa i jednymi z największych organów w Polsce? Niestety uczestnik miał spory problem z wybraniem prawidłowej odpowiedzi. Jak sam przyznał, nie zna się na kościołach. Nie będąc pewny swoich rozważań, mężczyzna wykorzystał jedno z kół ratunkowych, pół na pół. Uczestnik wybierając odpowiedź C (w Gdańsku), zakończył grę.

„Milionerzy” – prawidłowa odpowiedź na pytanie

Prawidłowym wyborem była odpowiedź B (w Licheniu). W pytaniu chodziło o Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, której budowa rozpoczęła się w 1994 roku, a 12 czerwca 2004 roku została ona konsekrowana.

Znaliście odpowiedź na to pytanie?

Zobacz także: "Wataha": Borys Szyc dołącza do obsady serialu HBO!

Na fotelu siedzi Hubert Urbański, prowadzący program "Milionerzy"
Rozwiąż quiz

Pytania za milion w programie "Milionerzy". Czy uda ci się udzielić poprawne odpowiedzi?

Na fotelu siedzi Hubert Urbański, prowadzący program "Milionerzy"

1. Co ukoi nerwy i zastąpi cytrynę?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów