Marieta Żukowska broni "Botoksu" u Wojewódzkiego: Sikanie do umywalki świadczy o inteligencji

Katarzyna Leszczyńska 11.10.2017
Marieta Żukowska i Kuba Wojewódzki
Fotografia: Facebook/Kuba Wojewódzki - Król TVN

Aktorka broni filmu w mocnych słowach. 

Informacje na temat najnowszego filmu Patryka Vegi nie cichną. Najnowsze wyniki oglądalności pokazały, że w ciągu 10 dni od premiery „Botoks” przyciągnął do kin prawie półtora miliona widzów. W związku z tym, że produkcja nie zebrała wielu pochlebnych recenzji, w mediach co chwilę pojawiają się gwiazdy, które bronią najnowszego dziecka Vegi. Niedawno w „Pytaniu na śniadanierozgorzała dyskusja pomiędzy Joanną Racewicz a Katarzyną Warnke. W ostatnim odcinku programu Kuby Wojewódzkiego pojawiła się natomiast Marieta Żukowska, która opowiedziała o filmie.

Aktorka od samego początku broniła „Botoksu”. Sama wcieliła się w nim w postać Patrycji, urologa, który postanawia przebranżowić się i zostać chirurgiem plastycznym. Ekipa filmu od początku podkreśla, że produkcja pokazuje samą prawdę dotyczącą polskiej służby zdrowia.

Gdyby lekarze byli lepiej wynagradzani za swoją pracę, godniej, to byliby może lepszymi lekarzami – powiedziała w programie Wojewódzkiego aktorka.

Sikanie do umywalki jest wyrazem inteligencji

Zdaniem Żukowskiej, lekarze zarabiają za mało, dlatego muszą brać więcej dyżurów lub sięgać po łapówki. Właśnie to stara się przekazać Vega w „Botoksie”. Aktorka odwołała się też do dużej ilości wulgaryzmów, które co chwilę sypią się w filmie, ale przede wszystkim do najbardziej kontrowersyjnej sceny z jej udziałem. W pewnym momencie „Botoksu” Patrycja, która zostaje zwolniona z pracy, decyduje się w akcie zemsty nasikać do umywalki w swoim byłym gabinecie.

To, co zrobiła moja bohaterka, to jest prawda. To jest udowodnienie mężczyznom, że jesteśmy tak samo inteligentne. Że są kobiety, które potrafią tak samo dobrze wykonywać swój zawód jak mężczyźni. Dlatego kobiety, które idą do kina, utożsamiają się z tymi postaciami.

Walka o prawa kobiet to jedno, ale czy naprawdę sikanie do umywalki jest wyrazem inteligencji? Stwierdzenie Mariety Żukowskiej jest bardzo odważne. Jej zdaniem, oprócz inteligencji, to co zrobiła świadczyło też o profesjonalizmie zawodowym jej postaci. Jak widać, gwiazdy w obronie „Botokstu” dobierają coraz mocniejsze argumenty.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów