Mamy zwycięzców 19. edycji "Tańca z Gwiazdami". I co z tego? Trudno powiedzieć

Paulina Szestowicka 04.11.2016
"Taniec z Gwiazdami": Olga Kalicka i Rafał Maserak oraz Robert Wabich i Hanna Żudziewicz
Fotografia: East News

Kryształowa kula trafiła w odpowiednie ręce, ale chyba nie to jest najważniejsze. Liczy się to, co Polakom w duszy gra. Albo nie.

"Taniec z Gwiazdami" wygrali Robert Wabich i Hanna Żudziewicz, a drugie miejsce zajęli Olga Kalicka i Rafał Maserak. Kryształowa kula została wręczona w Polsacie po raz szósty, a biorąc pod uwagę jeszcze wszystkie edycje emitowane w stacji TVN - po raz dziewiętnasty. Tak, dokładnie dziewiętnaście.

Dokładnie tyle edycji tanecznego show obejrzeli Polacy na przestrzeni lat 2005-2016. I co ciekawe, jeszcze przed finałem szóstej edycji, można było usłyszeć informacje na temat planowania edycji specjalnej "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami: All Stars". Jeżeli to prawda, nie powinniśmy się dziwić producentom - kumulacja gwiazd, które zwyciężyły w poszczególnych edycjach, na pewno pomoże podnieść oglądalność show, która, mimo że spada z roku na rok, nadal daje Polsatowi w czasie nadawania programu pozycję lidera rynku telewizyjnego.

Średnia oglądalność trzech odcinków szóstej edycji show wyniosła 2,68 mln widzów, co przełożyło się na 19,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych i opublikowanych przez Wirtualnemedia.pl.

W analogicznym okresie ubiegłego roku, "Taniec z Gwiazdami" po trzech odcinkach oglądało 3,23 mln osób. Oznacza to, że program stracił 550 tysięcy widzów, ale i tak wygrywa z emitowanymi o tej samej porze serialem "Rodzinka.pl" na TVP2 czy filmami w paśmie "Superkino" stacji TVN. Pozycja lidera na pewno cieszy producentów, którzy niestety i tak mają z tyłu głowy, że dużo im brakuje do oglądalności, jaką się cieszył się program, kiedy był emitowany przez stację TVN. Rekord należy do trzeciej edycji (2006 rok), którą zobaczyło ponad 6,5 mln osób. 

Olga Kalicka i Rafał Maserak
Fotografia: East News

Olga Kalicka i Rafał Maserak

Taniec językiem duszy

Na pewno do osiągnięcia takiego wyniku przyczynił się także fakt, że występowały w niej tak znane osoby jak na przykład Aneta Kręglicka, Aleksandra Kwaśniewska, czy też Rafał Mroczek, który razem z Anetą Piotrowską wygrał tamtą edycję. Niestety, osobie, która serwisy internetowe przegląda jedynie pobieżnie, będzie trudno skojarzyć większość nazwisk. Brak bardzo znanych osób sprawił, że program obejrzało najmniej widzów w historii. Na pewno nie można winy doszukiwać się w produkcji, która jest utrzymana na bardzo wysokim poziomie.

W sumie to nawet ciekawe, dlaczego Polacy pokochali właśnie "Taniec z Gwiazdami". Nie należymy chyba do najbardziej roztańczonych narodów na świecie. Z drugiej strony, może nie liczą się popisy na parkiecie, ale to, co komu w duszy gra. Może taki program pokazuje, za czym tęsknimy i czego pragniemy. Może. A może nie. Może w piątek wieczorem lubimy po prostu odpłynąć oglądając show, które nie wymaga od nas za wiele. W końcu jesteśmy zmęczeni po całym tygodniu pracy. Siadamy na kanapie, jemy smaczną kolację, a w tle coś gra.

Coś, bo na filmie musielibyśmy się skupić, a przecież teraz zupełnie nie mamy do tego głowy. To by się nie udało, zgubilibyśmy wątek. Tylko tak przy okazji, chcemy wiedzieć, kto tam u licha tańczy na tym parkiecie. Skomplikowane jest to wszystko.

Robert Wabich i Hanna Żudziewicz
Fotografia: East News

Robert Wabich i Hanna Żudziewicz

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów