"Kuchenne rewolucje" to show, ale tę historię powinien usłyszeć każdy. "Plotka zniszczyła to miejsce"

Paulina Szestowicka 13.10.2016
Magda Gessler
Fotografia: East News

Magda Gessler pomogła podźwignąć się małżeństwu, które umiało gotować, ale nie potrafiło poradzić sobie ze zawiścią innych ludzi. 

Można nie oglądać, można nawet nie lubić programu "Kuchenne rewolucje". Jednak 7. odcinek w 14. sezonie warto obejrzeć, żeby przekonać się, jak destrukcyjne jest powtarzanie złośliwych plotek i nierozwiązane problemy rodzinne.

Marlena i Jarek, właściciele restauracji Domowy Zaułek w miejscowości Lwówek być może nie potrafili zadbać o wygląd miejsca, ani wystrój sali. Ich potrawy nie były doskonałe, ale jak przyznała Magda Gessler, były smaczne i wystarczyło nauczyć kucharza kilku rzeczy, żeby dania były milion razy smaczniejsze. Restauratorka od razu zorientowała się, że problem nie tkwi nie w kuchni, a właściciele bez ogródek powiedzieli jej, że biznes upada, ponieważ mieszkańcy Lwówka ich po prostu znienawidzili. 

Ich restauracja przez długi czas cieszyła się ogromnym powodzeniem. Do tego stopnia, że sukces zaczął w niektórych ludziach wywoływać uczucie zazdrości. Kiedy dzień za dniem w Domowym Zaułku trudno było znaleźć wolny stolik, właściciele przyjęli zamówienia na wyprawienie przyjęć z okazji komunii. Jak się szybko okazało, klienci od początku założyli, że chcą to miejsce zniszczyć, a rodzinny obiad będzie pretekstem do pogrążenia właścicieli restauracji w problemach. Marlena przytoczyła jedną z historii, która skończyła się rozmazaniem brudnego pampersa na stole. 

Nie życzę najgorszemu wrogowi, żeby borykał się z taką nienawiścią - powiedziała właścicielka Magdzie Gessler. 

Jarek wbrew żonie opowiedział też inną historię, która również nie przyprawiła im przyjaciół w Lwówku. Siostra jego żony miała pożyczyć od nich pieniądze, a kiedy on się o nie upomniał i poprosił, żeby zamieniła pożyczkę na kredyt hipoteczny, ta zaczęła ludziom opowiadać, że chce ją pozbawić mieszkania. Nie zwracała uwagi na trudną sytuację finansową siostry i jej męża, a Jarek wprost stwierdził, że po tym wszystkim zrobiono z niego najgorszego.

Plotka zniszczyła to miejsce - potwierdziły pracownice restauracji.

Magda Gessler szybko oznajmiła, że jest to czas budowy, a nie czas płaczu i należy wziąć się do roboty. Usunięto szyld, który wyglądał jak reklama domu pogrzebowego, a grupa mieszkańców na prośbę kelnerek i pomocy kuchennych przyszła pomóc uporządkować ogród i taras. Właściciele trochę uwierzyli, że nie są sami i nawet w Lwówku są ludzie, którzy dobrze im życzą. Gdyby nie pomysł Magdy Gessler, Marlena i Jarek nie wyszliby do ludzi przez długi czas, a może już nawet nigdy. Wstyd z powodu plotek i problemów finansowych skutecznie odciął ich od życia społecznego. 

Restauratorka zmieniła Domowy Zaułek w Prawdziwą knajpkę. Wprowadziła kolor nie tylko do wnętrza, ale pokazała właścicielom, że kiedy trzymają się razem i wierzą w siłę dobrego gotowania, wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku. Kiedy ich odwiedzała po przerwie, nie kryła zaciekawienia, czy w miasteczku nadal się plotkuje na temat Marleny i Jarka. Kuchnię oceniła na bardzo smaczną, ale zwróciła uwagę, że muszą iść za głosem serca i nie słuchać innych, ponieważ to oni są właścicielami. 

Magda Gessler zapewniła właścicieli, że jeżeli będą uczciwi wobec klientów, na pewno ich życie się ułoży. I trudno nie stwierdzić, że nie ma gorszych metamorfoz w "Kuchennych rewolucjach" niż te, w których to nie dania są niesmaczne, ale gdzie zły los ludzie ludziom zgotowali

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów