Kandydaci na "Top Modeli" nauczyli się, jak kupić jurorów. Okazuje się, że to proste

Redakcja 07.09.2016
6. sezon Top Model
Fotografia: TVN

Jezus, kajakarka, drag queen i osoby szalenie pewnie siebie. Taka jest właśnie 6. edycja programu "Top Model".

Wyścig po sławę zaczyna się na nowo - słyszymy na początku pierwszego odcinka szóstej edycji programu "Top Model". W zapowiedzi sezonu widzimy płaczących ludzi, karetki, policję, obrażoną Weronikę Książkiewicz - czyli nie będzie nudno. Ale czy nie jest to sposób, aby zatrzymać przy sobie widza? Pierwsze castingi nowej serii pokazały, że nawet uczestnicy wyciągnęli wnioski z poprzednich edycji i wiedzą, co podoba się nie tylko oglądającym, ale też producentom i jurorom.

Pierwszy odcinek show stacji TVN przedstawił kilku, bardzo charakterystycznych uczestników. Adam Niedźwiedź jest zawodnikiem MMA, który chce udowodnić, że sporty walki nie zmieniają faceta w tyrana, wręcz przeciwnie, można być fajnym człowiekiem i się bić. To pierwsze zdanie, które padło, aby zadowolić jury, które jak zwykle przekraczało granice strefy osobistej. – Adam, jesteś fajnym facetem, ale wizualnie przeszkadza mi w tobie wszystko, te włosy, te gacie – stwierdziła Kasia Sokołowska. Rozwiązanie tego problemu znalazł Dawid Woliński – Gacie można zdjąć! – zażartował, po czym stwierdził, że Adam jest absolutnie seksownym facetem. Joanna Krupa po podjęciu decyzji, że Adam przechodzi dalej, krzyknęła – Ściągaj majtki!

Top Model
Fotografia: TVN

Historia goni historię

Łzawe historie to już tradycja w programie "Top Model". Była 19-letnia "seksowna mama", która, jak widzowie usłyszeli w materiale, w stu procentach poświęca się rocznemu synkowi, jest najszczęśliwszą żoną na świecie, a od roku intensywnie pracowała nad powrotem do zgrabnej sylwetki. Dużo miejsca twórcy programu poświęcili Zuzie z Warmii i Mazur, która ma 185 cm wzrostu i rok temu zajęła drugie miejsce w kajakarskich mistrzostwach świata w Portugalii. Kiedy skończyła szkołę wzięła udział w lokalnym konkursie piękności i doszła do wniosku, że kręci ją to bardziej niż sport, który był ambicją jej ojca, trenera kajakarskiego. 

– Czasem czułam się jak córka, czasem jak zawodnik. Dostawałam naganę w domu za trening od taty. Ojciec przyznał, że chciał, aby córka spełniła jego marzenia o złotym medalu na igrzyskach. – Były takie chwile, kiedy  trenowałam tylko dla niego, bo nie chciałam poczuć się tak, że go zawiodę, że się zamknie w sobie, albo że nie będzie się do mnie odzywał. – Więcej seksu! – krzyczał potem Marcin Tyszka, kiedy robił jej zdjęcia próbne. Zuza przeszła dalej. Był również 19-letni Patryk, który od razu spodobał się jury. W materiale dodatkowym opowiedział, że zajmuje się piątką rodzeństwa, pracuje w sklepie meblowym, ponieważ jego mamę zostawił ojciec. Teraz chce robić coś bardziej światowego. – Widzę w oczach, że dużo przeżyłeś w życiu, że naprawdę masz ból w sercu – zmartwiła się Joanna Krupa. 

Top Model
Fotografia: TVN

Jak zwykle w programie pojawili się ludzie oryginalni. Była policjantka, która w samym bikini powaliła rzutem Dawida Wolińskiego na plecy, drag queen, który zajmuje się parodiowaniem znanych osób, akrobaci, chłopak, który potrafi klaskać jedną dłonią, tancerki samby. W końcu Mariusz, który jak sam wyznał, kiedy idzie ulicą często słyszy, że Jezus żyje - bo wygląda podobnie i chciałby zamienić to w atut. – W modelingu nie odgrywa się drogi krzyżowej –  powiedział Marcin Tyszka. – Ale ja nie przyszedłem tutaj w koronie cierniowej – odpowiedział Mariusz, który wie, że w modelingu trzeba być charakterystycznym. 

Ola z dużym tatuażem na ramieniu wie, że taka ozdoba tak naprawdę nie jest problemem. Nauczyła się tego na przykładzie wytatuowanej Karoliny Gilon z piątej edycji, która w "Top Model" zaszła daleko. Ola stwierdziła, że jeśli ktoś będzie widział w niej potencjał, wybierze ją na wybieg. Poprzednie edycje nauczyły ją również, że modelka powinna mieć wiele twarzy. Pewny siebie Daniel stwierdził, że lubi, kiedy ludzie się na niego patrzą, to oznacza, że ma powodzenie, a "Top Model" podnosi rangę przystojniaka w społeczeństwie. Poza tym moda jest cool.

Można odnieść wrażenie, że pięć edycji programu wychowało uczestników programu na prawdziwych profesjonalistów. Ludzi, którzy wiedzą co i jak powiedzieć, żeby jury spojrzało na nich przychylnym okiem. Popisują się wiedzą zdobytą przed telewizorami i okazuje się, że robią dobrze. Chyba dawno jurorzy nie byli tak zachwyceni poziomem kandydatów - nie będą sami musieli wywoływać kontrowersji, żeby podnieść oglądalność programu. 

Top Model
Fotografia: TVN
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów