Ikea pokazała nowy, świąteczny spot. Już nigdy nie spojrzysz na święta tak samo

Sylwia Kropiewnicka 17.12.2018
Świąteczna reklama Ikei.
Fotografia: Shutterstock

Ikea w swoim spocie chce nas uwrażliwić na siebie nawzajem. 4-minutowa reklama pokazuje, że niestety, bardziej skupiamy się na rzeczywistości internetowej niż tej prawdziwej. Faktycznie tak jest?

Święta tuż tuż, a dopełnieniem ich klimatu są m.in. specjalne spoty telewizyjne popularnych marek. Co roku mamy chociażby nową, świąteczną reklamę Cola Coli. Hiszpański oddział Ikei niedawno zamieścił w sieci swój nowy spot. Reklama wprowadza świąteczny klimat?

Świąteczny quiz

Ikea w swoim nowym spocie chce uwrażliwić nas na siebie nawzajem. W jaki sposób? Bohaterowie reklamy, siedząc przy wigilijnym stole, biorą udział w świątecznym quizie. Akcja rozgrywa się w domach trzech różnych rodzin, a jeśli któraś z osób odpowie źle na zadane pytanie, musi odejść od stołu.

Wszyscy sobie bardzo dobrze radzą, a gra toczy się sprawnie, kiedy zadawane pytania dotyczą ciekawostek internetowych czy popkulturowych. Sprawy się jednak komplikują, kiedy pytania zadawane w grze zaczynają dotyczyć wydarzeń z życia poszczególnych członków rodziny.

Okazuje się wtedy, że każdy z nich wie znacznie więcej o rzeczywistości internetowej niż o sobie nawzajem.

Święta to czas, który spędzamy z bliskimi, spot Ikei ma więc pokazać nam, aby choć na chwilę odłożyć smartphony. Zanikanie więzi rodzinnych na skutek smartfonizacji życia od wielu lat stanowi poważny problem. To dobry czas, aby się nad tym zastanowić.

W święta warto zadać sobie pytanie, czy każdy z nas jest w stanie odłożyć telefon i cieszyć się chwilą obecną bez zamieszczania zdjęć na Instagramie.

Zobacz także: Trendy w aranżacji wnętrz 2018/2019, nie tylko na Boże Narodzenie

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zimą temperatura gwałtownie spada. Jakie płaszcze i kurtki wybrać, aby było ciepło i modnie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów