Jennifer Lopez będzie gwiazdą musicalu "Bye Bye Birdie". "Uwielbiam show, kocham ten film"

Redakcja 28.10.2016
Jennifer Lopez
Fotografia: East News

Piosenkarka dzięki temu nie tylko podejmie nowe wyzwanie zawodowe, ale też wcieli się w jedną ze swoich ulubionych postaci.

Jennifer Lopez wystąpi w musicalu "Bye Bye Birdie". O planach poinformował prezes NBC Entertainment Bob Greenblatt podczas the Paley Center for Media w Los Angeles. Jak podkreślił, gwiazdą będzie piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez, która sama wpadła na pomysł wyprodukowania kultowego musicalu i planuje zmierzyć się z partiami zarówno wokalnymi, jak i tanecznymi, które rozsławiła Chita Rivera. 

Przyszła do nas i powiedziała: "Uwielbiam show, kocham ten film" - powiedział Greenblatt, którego wypowiedź przytacza Deadline.com.

Produkcja NBC będzie oparta na broadwayowskim musicalu, który w 1960 roku zgarnął nagrodę Tony za najlepszą produkcję. Przedstawienie powstało na podstawie książki Michaela Stewarta. W główne role wcielili się wówczas Dick Van Dyke jako Albert Peterson i Chita Rivera jako Rosie, za którą aktorka otrzymała nominację do nagrody Tony. Za muzykę był odpowiedzialny Charles Strouse, a za teksty piosenek Lee Adams. 

Jennifer Lopez
Fotografia: ONS

Jennifer Lopez

Marzenia się spełniają 

Dziś wiemy już, że scenariusz musicalu do potrzeb telewizyjnych dostosuje Harvey Fierstein, który pracował także nad innym musicalem nadawanym w telewizji NBC, "Hairspray Life!". Radości z możliwości wystąpienia w produkcji nie kryje oczywiście sama Jennifer Lopez. To dla niej nie tylko kolejne wyzwanie zawodowe, ale też miły powrót do przeszłości.

Broadwayowskie musicale były częścią mojego dzieciństwa, a "Bye Bye Birdie" był jednym z moich ulubionych. Jestem dumna, że jestem częścią rodziny NBC - stwierdziła aktorka, której wypowiedź przytacza Cnn.com.

"Bye Bye Birdie" opowiada o perypetiach związanych z zaproszeniem do programu Eda Sullivana - Conrada Birdie, największej fikcyjnej gwiazdy rock&rolla lat. 60. Na tę chwilę stacja NBC nie podała żadnych dodatkowych informacji. Nie wiemy też, kto wystąpi razem z Jennifer Lopez, która wcieli się w postać Rose "Rosie" Alvarez. 

Widzowie to kochają

"Bye Bye Birdie" będzie już piątym musicalem, który wyemitowany zostanie na antenie NBC, a jego premiera planowana jest na 2017 rok. Powstały już "The Sound of Music", "Peter Pan", "The Wiz", a na swoją premierę czeka "Hairspray". Wygląda na to, że stacja telewizyjna idzie za ciosem - musicale na żywo cieszą się bowiem dużą popularnością. Jak podaje Variety.com, pierwszy z nich "Sound of Music Live!" oglądało aż 18,6 miliona widzów.

Warto przypomnieć, że w 1963 roku powstał również film "Bye Bye Birdie", którego reżyserią zajął się George Sidney. Film rok później był nominowany do Oscara i Złotego Globa. 

Jennifer Lopez
Fotografia: ONS

Jennifer Lopez

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów