Internauci krytykują uczestniczkę "Milionerów" i wytykają jej brak wiedzy. Takiej odpowiedzi nie spodziewali się

Redakcja 19.04.2017
Hubert Urbański
Fotografia: East News

Gdy uczestniczka usłyszała drugie pytanie, zaczęły się problemy. 

Natalia Pogoda, z wykształcenia technik hotelarstwa, była gościem ostatniego odcinka "Milionerów". Choć na wiele pytań odpowiedziała bez problemu, internauci nie zostawili na niej przysłowiowej suchej nitki. 

23-latka zdradziła, że jej marzeniem jest prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego, na które potrzebuje co najmniej 200 tysięcy złotych. Decyzja o udziale w programie, w którym można wygrać milion złotych, nie powinna więc dziwić. 

Na pierwsze pytanie o to, czym jest mankiet, uczestniczka udzieliła szybkiej i poprawnej odpowiedzi. Problemy zaczęły się przy drugim pytaniu, które dotyczyło podstawowej wiedzy o szachach. 

W programie padło pytanie: "W której grze hetman zasłania króla, a goniec bije skoczka?" Uczestniczka miała do wyboru cztery odpowiedzi: w warcabach, w brydżu, w bierkach, w szachach. 

Na pewno nie w warcabach. Brydż to gra karciana. Obstawiałabym szachy, aczkolwiek w szachy nigdy nie grałam (...) - powiedziała Natalia Pogoda. 

Nie chcąc udzielić błędnej odpowiedzi, uczestniczka poprosiła o pomoc publiczność. Zgromadzona w studiu widownia niemal jednogłośnie (92 procent) stwierdziła, że poprawna odpowiedź brzmi "w szachach". Na szczęście, 23-latka zaufała publiczności i wygrała gwarantowany tysiąc złotych. 

Z kolejnymi dwoma pytaniami poradziła sobie równie dobrze, ale przy jednym z nich wykorzystała koło pół na pół. Gdy usłyszała pytanie za 40 tysięcy złotych, zrezygnowała z gry. Brzmiało ono: "Pierwszy człowiek, który postawił stopę na powierzchni Księżyca, to...". Do wyboru były cztery odpowiedzi: Lance Armstrong, Louis Armstrong, Neil Armstrong, Jurij Gagarin. 

Stwierdziła, że gdyby nie podjęła decyzji o rezygnacji z programu, zaznaczyłaby odpowiedź D, czyli Jurij Gagarin. Poprawna odpowiedź to oczywiście Neil Armstrong. 

Fala hejtu

Internautów oburzył fakt, że kobieta nie potrafiła samodzielnie odpowiedzieć na pytanie dotyczące szachów i nazwiska osoby, która pierwsza postawiła stopę na Księżycu. W komentarzach nie szczędzą jej przykrych słów. 

Boże święty co za dramat...wszystkie koła na prostych pytaniach wykorzystała (...) - napisał internauta na Facebooku "Milionerów". 

Ostatnie pytanie o tym, kto pierwszy postawił nogę na Księżycu to nawet moja 13-letnia siostrzenica wie - dodała kolejna. 

Jak ta dziewczyna przeszła eliminacje??? Jej poziom wiedzy poraża!!! - dodał kolejny. 

Na zaczepkę internautów postanowiła odpowiedzieć uczestniczka, która na Facebooku "Milionerów" umieściła komentarz. 

Nie mam zamiaru tłumaczyć każdemu z osobna ani udowadniać swojej wiedzy. Siedząc tam człowiek przestaje myśleć. Ciekawi mnie ilu z Was pod wpływem emocji rozegrałoby to jeszcze gorzej niż ja. Ja mam 20 tysięcy, a Wy siedzicie po drugiej stronie i wytykacie mankamenty mojego wyglądu, zamiast zająć się czymś pożytecznym - napisała Natalia Pogoda. 

Komentarz uczestniczki nie powstrzymał internautów przed wyrażaniem opinii, a raczej sprawił, że jeszcze bardziej włączyli się do dyskusji. Nie zraziło to jednak 23-latki, która odpowiadała na ataki. 

Nieważne, co pokazano, ważne, że Ci którzy mnie znają wiedzą, jakim jestem człowiekiem. Pozdrawiam zazdrosnych ludzi, którzy boją się brać życie w swoje ręce, a produkcji dziękuję za przygodę życia - napisała Natalia Pogoda. 

Nie ulega wątpliwości, że w tego typu programach stres odgrywa znaczącą rolę. W poprzednich edycjach uczestnicy także mieli problem z udzieleniem odpowiedzi na, wydawałoby się, proste pytania. Byli jednak w dużo lepszej sytuacji. Ponieważ media społecznościowe nie były jeszcze tak popularne, nie musieli czytać o sobie negatywnych, często krzywdzących, komentarzy. 

Zagłosuj

Czy znałeś poprawną odpowiedź na powyższe pytania?

Liczba głosów:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów
Attribute Type Value
0 string '/Kultura/Muzyka/Maryla-Rodowicz-i-Dawid-Kwiatkowski-zaspiewali-Shallow-16053'
1 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Filmy-Marvela-kolejnosc-Jak-ogladac-filmy-Marvela-Czym-sa-fazy-15209'
2 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Bond-wstrzymany.-Daniel-Craig-mial-wypadek-na-planie-16052'
3 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Polskie-komedie-TOP-40-Najsmieszniejsze-komedie-polskie-wszech-czasow-10832'
4 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Najlepsze-komedie-wszech-czasow-TOP-40-fajne-smieszne-komedie-10758'
5 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Filmy-romantyczne-najlepsze-filmy-o-milosci-TOP-50-romansow-10978'
6 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Film-na-wieczor-dobry-film-na-wieczor-fajny-film-na-wieczor-TOP-50-11439'
7 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Beverly-Hills-90210-gwiazdy-w-klipie-promujacym-nowy-serial-15899'
8 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Najlepsze-seriale.-TOP-24-najlepsze-seriale-w-historii-srebrnego-ekranu'
9 string '/Kultura/TV-i-Show/Agent-Gwiazdy-4-odc-11-kto-odpadl-co-sie-wydarzylo-15897'
10 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Polskie-filmy-2019-ktore-musisz-zobaczyc-Premiery-kinowe-2019-12657'
11 string '/Kultura/Muzyka/Muzyka-lat-80-Lata-80-przeboje-lat-80-piosenki-lata-80-11918'
12 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Aleksandra-Wozniak-byla-gwiazda-13-posterunku-Jak-dzis-wyglada-15768'
13 string '/Kultura/Muzyka/Muzyka-lat-90-Przeboje-lat-90-hity-lat-90-TOP-70-piosenek-lata-90-12037'
14 string '/Kultura/Filmy-i-seriale/Tomasz-Kot-stracil-role-w-Bondzie-15888'