Fala hejtu po odcinku "Kuchennych rewolucji". Właściciele restauracji musieli skasować konto na Facebooku

Mateusz Patyk 12.05.2017
Restauracja Bajkowa opinie Magda Gessler
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowaFake

Internauci nie mogą zrozumieć zachowania uczestników ostatniego odcinka telewizyjnego show.

Do masowej krytyki decyzji dokonanej przez właścicieli restauracji Bajkowa doszło tuż po emisji "Kuchennych rewolucji" z 11 maja.

Telewidzowie jeszcze w trakcie trwania programu komentowali w sieci niezrozumiałą postawę Karoliny i Piotra, pary prowadzącej lokal gastronomiczny na nowym osiedlu w Swarzędzu. Pomimo chęci pomocy ze strony Magdy Gessler, ostatniego dnia rewolucji, czyli już po przeprowadzonym remoncie i zmianie nazwy, zarządzający restauracją postanowili zrezygnować z uczestnictwa i zakończyć proces dalszej metamorfozy.

Pomimo zaliczeniu kilku wpadek i fatalnie przygotowanych potraw, "Piknik w kratkę" - bo taką nazwę dostała dawna Bajkowa - miał szansę na rozwinięcie skrzydeł. 36-letnia kobieta, która pełniła jednocześnie funkcję szefowej kuchni, nie wytrzymała jednak krytyki i uległa stresowi. Negatywne emocje miała u niej powodować swoim zachowaniem słynna restauratorka, narzekająca na poziom serwowanych na miejscu dań.

Restauracja Bajkowa Facebook 1
Fotografia: Facebook.com/Restauracja Bajkowa

Bezlitosne recenzje

Ale koszmar zakochanej pary nie skończył się wraz z odcinkiem "Kuchennych rewolucji". W sieci rozgorzała dyskusja na temat wycofania się w ostatniej chwili założycieli restauracji Bajkowa. Media społecznościowe wypełniły się negatywnymi opiniami o sposobie, w jaki potraktowano Magdę Gessler, która pomimo niechęci Karoliny i Piotra zamierzała mimo wszystko przeprowadzić rewolucję do końca.

Właściciele nie mogli postąpić inaczej, jak zamknąć lokal na dwa dni oraz zlikwidować stronę na Facebooku ze skrajnie nieprzychylnymi recenzjami. Internauci znaleźli inny sposób na pogrążenie restauracji. Zaczęły pojawiać się fałszywe konta Bajkowej, gdzie zniesmaczeni zachowaniem uczestników programu ludzie dawali upust swojemu rozgoryczeniu.

Wstyd na całą Polskę. Oglądając ten program nie wierzyłam, że to się dzieje w Swarzędzu - napisała Aniela na nieoficjalnej facebookowej stronie restauracji.

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby wziąć udział w programie, nagle zrezygnować, a potem być zdziwionym, że sypią się negatywne opinie. Przecież to nawet dziecko by przewidziało, że po takim czymś ratunku już raczej nie będzie - stwierdził Karol.

Masakra kobieta powinna przejść terapię u psychiatry ma depresję i pewnie jakieś inne zaburzenia. Wczorajszy odcinek przypominał relacje ze szpitala dla chorych umysłowo - w ostrych słowach skomentował zachowanie właścicielki Michał.

Jak można dawać tyle negatywów nie będąc w restauracji... tyle jadu w ludziach brak słów... - broni restauracji Izabela.

Właściciele myślą, że najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie strony i zrobienie nowej. Teraz poczekają aż sprawa ucichnie i zrobią to znowu. Niestety internet nie zapomina. 200 restauracji i tylko w Swarzędzu przerwana wstyd się przyznawać - komentuje Remigiusz.

Restauracja Bajkowa Facebook
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowa
Restauracja Bajkowa fanpage
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowaRewolucje

Tonący brzytwy się chwyta...

Załamana właścicielka nie chciała pozostać dłużna hejterom i zaczęła tłumaczyć się na stronie producentów programu. Kobieta zwróciła się również bezpośrednio do Magdy Gessler, zarzucając jej manipulację i sztuczne podsycanie złych emocji.

Dobrze Pani wie, że odcinek jest zmontowany i to dlaczego przerwaliśmy rewolucje nie jest pokazane. Chciała Pani ze mnie zrobić idiotkę i udało się. Gratuluję. Obiecuję Pani, że dołożę wszelkich starań, żeby już nikogo Pani tak nie zniszczyła i skrzywdziła. [...] Jest Pani Wielką Kłamczuchą o podłą kobietą. Ale w telewizji Wielka Restauratorka Ratująca Świat!!! - napisała na Facebooku.

Potem pani Karolina lekko zmieniła ton swojej wypowiedzi i już na spokojnie próbowała wyjaśnić, co naprawdę się stało, a czego nie pokazała telewizja. Na profilu TVN raz jeszcze apelowała do internautów o zrozumienie zaistniałej sytuacji i jej stanu, który miał być spowodowany brakiem dobrej organizacji przy przeprowadzeniu rewolucji oraz zbyt dużą odpowiedzialnością, która spadła na właścicielkę z dnia na dzień.

Oświadczam Państwu raz jeszcze, może zrozumiecie. Zostalam bez szefa kuchni, nikt tego nie wspomniał... Rzucono mnie na kuchnię i zrobiono szefem dopiero na antenie. Druga sprawa - Pani Gessler ściągnęła przed restauracje byłą żonę Piotra, która nas prześladuje od dwóch lat i nie daje nam spokoju... Zrozumcie moje zachowanie... Poza tym dzień przed kolacją nie wiedzieliśmy, co mamy tak naprawdę zrobić, bo Pani Magda zajmowała się pierdołami, a o gotowaniu było zero... Cała odpowiedzialność na kuchni spadła na mnie... Szkoda, że tak szybko oceniacie. Życzę Wam kiedyś takiej samej sytuacji... Ja mam dużo pokory w sobie... - brzmi treść komentarza Karoliny na fanpejdżu stacji.

Na razie nic nie wskazuje na to, by restauracja Bajkowa przestała świadczyć usługi gastronomiczne. Zgodnie z informacją podaną w jednym z ostatnich postów udostępnionych na nieistniejącym już profilu lokalu wynika, że cały zakład jest zarezerwowany w dniach 13 i 14 maja. To, czy właścicielom uda się przekonać do swojej wersji ewentualnych klientów, pozostaje pod znakiem zapytania.

Restauracja Bajkowa
Fotografia: Facebook.com/RestauracjaBajkowa
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów