Wiemy, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior! Ta dziewczynka może być wam znana

Eurowizja Junior 2019: Viki Gabor na scenie
Fotografia: Lukasz Kalinowski/East News

To ona będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior! Ta dziewczynka występowała już w znanym programie telewizyjnym.

Eurowizja zawsze budziła nasze ogromne emocje, a od kilku lat olbrzymią popularnością cieszy się także Eurowizja Junior. Zwłaszcza w naszym kraju, bowiem od dwóch edycji to właśnie Polska triumfuje podczas tego konkursu. W 2018 roku zwyciężczynią została Roxana Węgiel. Rok temu serca jurorów i widzów podbiła Viki Gabor. Obie nastolatki łączyło to, że wcześniej były uczestniczkami programu "The Voice Kids". I właśnie to łączy je także z naszą najnowszą reprezentantką.

Zobacz także: Viki Gabor wystąpi na Eurowizji dla dorosłych? Odpowiedź może zaskoczyć wielu fanów

Eurowizja Junior 2020: reprezentantka Polski. Kim jest Ala Tracz?

Polską reprezentantką podczas tegorocznego konkursu Eurowizji Junior została... Ala Tracz!

Dziewczynka wzięła udział w programie "Szansa na sukces - Eurowizja Junior 2020", który miał na celu właśnie wyłonienie tegorocznego reprezentanta. Konkurencja była spora, ale Ala poradziła sobie świetnie.

Najpierw wygrała jeden z odcinków, w którym zaśpiewała utwór "Kolorowy wiatr" z repertuaru Edyty Górniak. Tym samym trafiła do ścisłego finału, w którym brały udział także Lena Marzec (także znana widzom z "The Voice Kids") oraz 13-letnia Agata Serwin. Każda z dziewczynek zaprezentowała się rewelacyjnie, jednak to Ala podbiła serca jurorów utworami "Mam Tę Moc" oraz "I'll Be Standing", który na Eurowizję przygotował Gromee. 

Jury ostatecznie zdecydowało, że to Ala Tracz będzie reprezentować w tym roku Polskę na Eurowizji dla dzieci. Ala wystąpiła w trzeciej edycji "The Voice Kids", gdzie znalazła się w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Ma zaledwie 9 lat i pochodzi ze Stojeszyna Pierwszego, nieopodal Janowa Lubelskiego.

Trzymamy za nią mocno kciuki! O tym, czy uda jej się osiągnąć sukces swoich starszych koleżanek, przekonamy się już 29 listopada. 

Zobacz także: "Szansa na sukces" wróciła! Pamiętacie, kto zaczął karierę w tym programie?

Na przełomie lat wokół Eurowizji nazbierało się sporo skandali. Zobaczcie, jakie zapadły nam w pamięci najbardziej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów