Zachowanie kucharza oburzyło Gessler. "Tego jeszcze nie widziałam". Rezultat rewolucji co najmniej zaskakujący

Anna Respondek 03.11.2017
Magda Gessler
Fotografia: Instagram/magdagessler_official

Tak kucharze jeszcze nie bali się słynnej restauratorki. 

Czwartkowy odcinek "Kuchennych rewolucji" nie przyniósł tyle emocji, co słynny już odcinek nakręcony w Katowicach w "Czarnym Motylu", jednak również nie można było narzekać na nudę. 

Magda Gessler trafiła do Lublina, gdzie postanowiła pomóc włoskiej pizzerii "Vicenti". Właścicielem miejsca jest Grzegorz, który ponad dekadę spędził we Włoszech, gdzie zakochał się w tamtej kulturze i jedzeniu. Po powrocie do Polski brakowało mu włoskich smaków, dlatego założył fabrykę serów, przede wszystkim mozzarelli. Zachęcony sukcesem postanowił otworzyć restaurację, w której tak jak u Włochów sprzedawał pizzę na metry. Niestety klientów nie przybywało.

W tym momencie do akcji wkroczyła Gessler, która w pracownikach Grzegorz budziła taki postrach, że jeszcze przed jej przyjazdem cała ekipa "gotująca" postanowiła się zwolnić. Ostatecznie właściciel ubłagał dwóch kucharzy, w tym Włocha Tomaso, którzy wrócili do "Vicenti".

Nie wierzę, kolejna pizzeria. Czy znajdę tu chociaż Włocha? - skwitowała Gessler przyjeżdżając do Lublina. 

Magda Gessler postanowiła spróbować pizzy, która już od czterech godzin leżała na ladzie. Natomiast w świeżo przyrządzonej mozzarelli znalazła muchę.  

Kompletnie bez smaku. Przegięcie jest totalne. Ciasto mega grube, sos tłusty, masakra. Poza tym to nie jest ciasto do pizzy, jest gumowate. To miejsce nie ma nic wspólnego z włoskim smakiem i nawet ciasto do pizzy robionej przez Włocha jest niejadalne - skwitowała odsyłając pizzę do z powrotem do kuchni. 

Jej werdykt bardzo uraził Włocha, który przyznał, że jest jej wielkim fanem. 

K**wa, jakbym jej zrobił okrągłą pizzę, byłaby zadowolona. Pie**olę, nie robię. K**wa, podziwiałem ją - denerwował się Tomaso. 

Po kosztowaniu pizzy przyszedł czas na poznanie reszty zespołu, w tym szefa kuchni, którym okazał się młody mężczyzna pracujący na co dzień jako kucharz więzienny. 

Ja pi**dolę, kucharz z więzienia, który prowadzi włoską knajpę. Ja wszystko widziałam, ale tego nie - zdziwiła się Gessler. 

Adrian z włoską kuchnią nie miał wiele wspólnego, a tę restaurację prowadził od czterech dni. Jego wysiłki nie do końca podobały się Magdzie, choć makaron, który jej podał, usatysfakcjonował ją. Gessler stwierdziła, że mężczyzna ma dobry smak. 

W tym samym czasie wybuchowy Tomaso cały czas przeżywał swoją porażkę. Stwierdził, że on więcej już do pracy nie przyjdzie. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy temperamentny Włoch nagle się zwalnia.

Nie, nie, nie, nie. Mnie już nie interesuje Magda. Jutro nie przychodzę. Nic mnie już nie interesuje. Mam 52 lata, a chce mi się płakać z powodu jakiejś pizzy. Nie można ingerować w to, jak robię pizzę. Jestem jak wulkan, który wybucha - mówił do kamery.

Na trzeci dzień Adrian dla Gessler miał ugotować typowo polskie potrawy, takie jak kotlet, rosół czy barszcz. Kucharz zdał test i ostatecznie pozostał na swoim stanowisku. Nie wszystko jednak szło po myśli właściciela, słynna restauratorka nie mogła zrozumieć czemu pracownicy zatrudnieni są na umowę zlecenie. Dodatkowo brakowało personelu, a osoby do pomocy zepsuły mięsko na potrawę, która miała królować tego wieczoru. 

Ostatecznie jednak do kolacji doszło, a zaproszeni goście nie mogli nachwalić się tego, jak jest smacznie. Restauracja od tego momentu nazywała się "Ser-o!-mania". 

Gessler 5 tygodnie później wróciła do restauracji, aby sprawdzić jakość potrw. Niestety nie wszystkie ją zadowoliły, a niektóre nazwała niejadalnianymi. Skrytykowała zupę serową, do której dodano serki topione. Ostateczny werdykt był nieoczywisty. 

Możecie przyjść na własne ryzyko. Pizza jest pyszna, reszta jest wielką niewiadomą - zawyrokowała.

Poszlibyście do tej restauracji? ;)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów