Andrzej Chyra znów u Kuby Wojewódzkiego. Niesmaczny żart przypomina odcinek sprzed 7 lat

Redakcja 18.10.2016
Andrzej Chyra
Fotografia: East News

Życie aktora, ale i dziennikarza, w ostatnim czasie bardzo się zmieniło. Odcinek programu z 2009 roku lat teraz bawi jeszcze bardziej.

Andrzej Chyra w programie Kuby Wojewódzkiego po raz kolejny wystąpi 18 października 2016. Drugim gościem dziennikarza będzie Marcin Różal Różalski, zawodnika KSW. Aktor ostatnim razem w "Kuba Wojewódzki show" był w 2009 roku. Wydawać by się mogło, że z wiekiem staje się coraz bardziej dojrzały - co więcej, od roku jest ojcem. Postaram się nie zes*ać – ku zaskoczeniu widzów mówi w zwiastunie nowego odcinka show. 

Mało jest takich aktorów. Od czasów Bogusława Lindy nie było chyba żadnego, o którym można powiedzieć, że jest jak James Dean, jest jak ikona stylu, jak Marlon Brando, jak Steve McQueen. Kiedy go zapytano, czy zagrałby brzydką kobietę odpowiedział, że chętnie, ale tylko w brzydkich i brudnych scenach erotycznych – wspomniał Wojewódzki, po czym stwierdził, że udział Andrzeja Chyry w programie jest wielkim zaszczytem. 

Rozmowa zaczęła się nietypowo, jednak właśnie dlatego nikogo nie powinien dziwić zwiastun najnowszego odcinka, w którym aktor mówi, że postara się "nie zes*ać". – Nie mam twarzy, jak kozia d*pa – powtarzał za Wojewódzkim. Chodzi o anegdotę z czasów studenckich Andrzeja Chyry, kiedy Tadeusz Łomnicki tak właśnie określił jego urodę. Aktor wyjaśnił, że słów profesora nie należy brać na poważnie, to metafora. Wyznał, że po filmie "Dług" ludzie uwierzyli w to, że jest złym człowiekiem. Stwierdził, że to dlatego że łatwo wcielić się w negatywną postać, której widzowie nienawidzą. Aktor sam o sobie mówił, że w życiu nie jest zły, jednak niewyczerpane pokłady jego negatywnej energii mają ujście na planie filmowym. 

Panowie rozmawiali o zbliżającej się starości. Siedem lat temu nie byli w stałych związkach, nie mieli dzieci. Domyślali się, że nie dożyją wnuków. Kuba Wojewódzki zasugerował, że Andrzej Chyra już nie wydorośleje, a raczej wciąż będzie beztroskim bawidamkiem. Na dowód przedstawił teorię, że mężczyźni po 40 roku życia zachowują się tak, jak przed 20-stką. Przypomniał mu wulgarny wierszyk, który mały Andrzej napisał w wieku 8 lat dla koleżanki. Nie obyło się bez żartów. Dziennikarz przypomniał aktorowi, że w szkole podstawowej miał przezwisko: Gruba Ala W Kalesonach, a "najbardziej niemęską rzecz, jaką robił w życiu" była gra na flecie poprzecznym. 

I want to party with

Andrzej Chyra wyznał, że kobieta, która mu się spodoba, powinna mieć delikatną skórę. Jest zadowolony z opinii bawidamka i człowieka, któremu „nie można podskoczyć”, choć sam siebie nie odbiera w taki sposób. Przyznał, że lubi pić dobry alkohol. – Lubisz więcej niż mniej? –  zapytał Kuba. – A ile to jest mniej? – zażartował Chyra. Siedem lat temu aktor wykazał się dużym dystansem do siebie i do swojego wizerunku. Zdawał sobie sprawę z tego, że jest postrzegany jako najbardziej rozrywkowy aktor w Polsce. 

W 2016 roku Andrzej Chyra jest ojcem, ma za sobą kilka świetnych i kontrowersyjnych ról, tak jak "W imię…" Małgorzaty Szumowskiej czy dobrze odebrana przez krytykę rola w "Carte Blanche". Jego syn ma już prawie rok, a ludzie z jego otoczenia twierdzą, że doświadczenie ojcostwa bardzo go zmieniło. Jak bardzo przekonamy się w kolejnym programie Kuby Wojewódzkiego. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów