The National zapowiada nową płytę i koncert w Warszawie

Roksana Orlicka 06.03.2019
The National
Fotografia: Materiały prasowe

The National zapowiada nowy album "I Am Easy To Find" oraz koncert w Polsce. Gdzie i kiedy wystąpi?

The National jest obecny na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat, a muzykę zespołu odkrywają coraz to młodsze pokolenia. Amerykańska grupa ogłosiła, że pracuje nad nowym albumem, która ma mieć premierę już wiosną. Będzie to ósma płyta w dorobku zespołu. The National zapowiada również trasę koncertową, w której uwzględnili Polskę. 

The National wystąpi w Polsce

The National zaczynali od koncertowania w niewielkich klubach w USA, dzisiaj występują w prestiżowych lokalizacjach i na największych halach koncertowych na świecie oraz festiwalach muzycznych. Jako jeden z niewielu zespołów wciąż nagrywa w oryginalnym składzie. Zespół tworzy charyzmatyczny wokalista Matt Berninger, bracia Dessner oraz bracia Devendorf. The National ma na swoim koncie aż siedem płyt i wiele przebojów. Na wiosnę zapowiedzieli nowy materiał, a 25 listopada wystąpią na warszawskim Torwarze. Fani usłyszą dobrze znane piosenki oraz nowe utwory. 

Zobacz także: The National na jedynym koncercie w Polsce! Wracają do Polski z nowym materiałem. Nie możesz tego przegapić!

The National zapowiada nową płytę "I Am Easy To Find"

Ósmy krążek The National będzie zatytułowany "I Am Easy To Find", jego premiera jest przewidziana na 17 maja. Jak podaje Onet, zespół nagrywa materiał w Long Pond Studio w Hudson Valley w stanie Nowy Jork. Dodatkowo The National pracowali nad nowymi piosenkami w Paryżu, Berlinie czy Dublinie. Na płycie usłyszymy kilku gości, w tym Sharon Van Etten, Lisę Hannigan, Minę Tindle i Brooklyn Youth Chorus. Wydawnictwo zapowiada singiel "You Had Your Soul With You".

Premierze płyty "I Am Easy To Find" będzie towarzyszyć film o tym samym tytule, główną rolę zagrała w nim Alicia Vikander (znana z takich filmów jak "Ex Machina" czy "Tomb Raider"), za kamerą stanął Mike Mills (znany z filmów "Debiutanci" czy "Rodzinka"). 

The National na Torwarze

Nie będzie to debiut koncertowy The National w Polsce. Pierwszy raz wystąpili na OFF Festivalu w 2009 roku, następnie mogliśmy ich zobaczyć na Open'erze oraz kilku klubowych koncertach. Tym razem wystąpią na warszawskim Torwarze. Sprzedaż biletów rozpocznie się 8 marca. Ceny biletów znajdują się w przedziale 165-205 złotych. The National za pośrednictwem organizacji PLUS1 przekazuje 5zł z każdego sprzedanego biletu na wybrany szczytny cel.

Wybierzecie się na koncert The National?

Zobacz także: Koncerty w Polsce, których nie możesz przegapić w marcu! Zdobądź bilety!

Rozwiąż quiz

Czy rozpoznasz polski teledysk po jednym kadrze? Średni wynik to 5 punktów

Teledysk
Fotografia: YouTube/Paweł Domagała

1. Ten teledysk ma już ponad 50. milinów wyświetleń. Mowa o piosence:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów