Avicii nagrywał muzykę przed śmiercią. Ukazał się drugi singiel, który zapowiada pośmiertną płytę

Roksana Orlicka 10.05.2019
Avicii
Fotografia: Instagram/@avicii

Avicii pracował przed śmiercią nad nową muzyką, która zostanie wydana w formie płyty. Właśnie ukazał się drugi singiel "Tough Love".

Nagła śmierć Aviciiego wstrząsnęła światem. Młody muzyk był u szczytu popularności, jego muzyka zbierała dobre recenzje i docierała do wielu ludzi. Tuż przed śmiercią muzyk pracował nad nowymi utworami, nagrał dużą część materiału i zostawił instrukcje, które jego menadżer postanowił wykorzystać.

Pośmiertny album "TIM" będzie miał premierę w czerwcu, a już teraz można posłuchać drugiego singla "Tough Love".

Utwór "Tough Love" z pośmiertnej płyty Avicii

Utwór "Tough Love" powstał we współpracy ze szwedzką grupą Vargas & Lagola oraz wokalistką Agnes Carlsson. Warto wspomnieć, że Avicii pracował już wcześniej ze szwedzkim zespołem - wspólnie stworzyli takie piosenki jak "Silhouettes", "You Make Me", "Hey Brother" czy "The Days".

Zespół Vergas & Lagola wyznał, że długo zastanawiali się z Aviciim nad koncepcją piosenki. Ostatecznie podjęli decyzję, żeby miała orientalny charakter. Opublikowano wideo, w którym można podejrzeć kulisy powstawania utworu.

Co ciekawe - Avicii miał życzenie, żeby "Tough Love" zaśpiewali artyści będący ze sobą w związku. 

Avicii i płyta "TIM" - kiedy odbędzie się premiera?

Pośmiertna płyta Aviciiego "TIM" będzie miała premierę 10 czerwca. Wcześniej ukazała się piosenka "SOS", która również znajdzie się na albumie. Fani uważają, że będzie to najbardziej osobista płyta muzyka - pełna bólu, wołania o pomoc i nostalgii. 

Przypominamy, że Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w Omanie. Muzyk odebrał sobie życie. 

Posłuchacie pośmiertnej płyty Avicii?

Zobacz także: Dawid Podsiadło i Taco Hemingway - znana jest data ich wspólnego koncertu i jego miejsce

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów