Paweł Domagała w piosence "Żmijowisko". Utwór jest inspirowany serialem Canal +, w którym aktor zagrał

Roksana Orlicka 26.09.2019
Paweł Domagała
Fotografia: Instagram/@paweldomagala

Paweł Domagała zagrał jedną z głównych ról w "Żmijowisku" na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. Teraz opublikował piosenkę inspirowaną serialem. 

"Żmijowisko" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich miesięcy. Paweł Domagała zagrał jedną z głównych ról. Muzyk i aktor postanowił stworzyć piosenkę inspirowaną serialem. Powstał do niej teledysk, w którym można zobaczyć kadry ze "Żmijowiska". Co więcej, Domagała samodzielnie go wyreżyserował. 

"Żmijowisko" - nowa piosenka Pawła Domagały

Paweł Domagała umiejętnie łączy aktorstwo z muzyką. Pojawia się on w głośnych produkcjach (m.in. "Planeta Singli", "Wkręceni" czy "Gotowi na wszystko. Exterminator"), ale nie przeszkadza mu to w odnoszeniu spektakularnych sukcesów muzycznych.

Domagała wyprzedaje koncerty w największych salach koncertowych w Polsce, a jego utwory z marszu stają się hitami ("Weź nie pytaj", "Wystarczę ja" czy "Nie zmarnuj mnie"). 

Najnowszym projektem Pawła jest serial "Żmijowisko", który zostanie wyemitowany na Canale +. Fabuła serialu jest oparta na bestsellerowym kryminale Wojciecha Chmielarza.

Propozycja zagrania Arka była dla mnie interesującym wyzwaniem, bo zazwyczaj w filmie i teatrze pozwalałem sobie na sporo improwizacji, a tym razem musiałem być jak matematyk, chirurg czy architekt. Być precyzyjnym i konsekwentnym, by mylić tropy i trzymać widza w niepewności - powiedział.

Domagała skomponował piosenkę, która nawiązuje do serialu. Autorką tekstu jest Zuzanna Grabowska, prywatnie żona Pawła Domagały. 

Aktor wyznał, że jego żona zainspirowała się nie tylko książką, ale i codziennymi rozmowami przez telefon.

Zuza pod wpływem lektury książki Wojciecha Chmielarza i naszych rozmów napisała tekst piosenki. Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę „Żmijowiska” i intrygującą grę z jego fabułą - wytłumaczył.

Wszystko wskazuje na to, że utwór "Żmijowisko" ma szansę zostać kolejnym wielkim przebojem Domagały. W niecałą dobę teledysk do piosenki obejrzano ponad 600 tysięcy razy.

"Żmijowisko" - nowy serial Canal +

Serial opowiada historię przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru znika Ada (Hanna Koczewska) - 15 letnia córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się poszukiwania, które nie przynoszą efektu. Rok później ojciec wraca na miejsce, by odnaleźć córkę na własną rękę.

Reżyserem "Żmijowiska" jest Łukasz Palkowski, znany między innymi z "Belfra". Zdjęcia do serialu "Żmijowisko" trwały od kwietnia do końca lipca 2019 roku.

Na razie nie podano dokładnej daty premiery. Wiadomo jedynie, że serial pojawi się na Canal + jeszcze w tym roku.

Będziecie oglądać?

Zobacz także: Sebastian Fabijański wydaje płytę hip-hopową. Wyprodukuje ją... O.S.T.R.!

Niektóre piosenki zostają napisane z myślą o filmach lub serialach. Sprawdź, czy potrafisz je rozpoznać!

"Kogel-mogel"
Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu pochodzi ta piosenka? Tylko 1 na 10 osób zdobywa komplet punktów

"Kogel-mogel"

1. W której komedii mogliśmy usłyszeć piosenkę "Szukaj mnie" w wykonaniu Edyty Geppert?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów