Zaskakujące wieści z Opola. Otsochodzi wystąpi na festiwalu i sprawdzi się w nowej roli!

Roksana Orlicka 13.06.2019
Otsochodzi
Fotografia: Artur Szczepanski/REPORTER

56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu zbliża się wielkimi krokami! Organizatorzy potwierdzili, że podczas imprezy wystąpi Otsochodzi. To zaskakujące ogłoszenie!

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki jest organizowany w Opolu od 1963 roku. Podczas festiwalu honoruje się uznanych artystów, którzy mieli ogromny wpływ na rozwój polskiej muzyki.

Festiwal w Opolu jest także szansą dla debiutantów, by zaprezentować swoje umiejętności przed tak dużą publicznością.

Otsochodzi wystąpi na festiwalu w Opolu

W tym roku popularny festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 14-17 czerwca. Koncert poświęcony muzyce alternatywnej odbędzie się ostatniego dnia festiwalu. 

Organizatorzy potwierdzili występ Otsochodzi, czyli jednego z najbardziej obiecujących raperów młodego pokolenia. 

Raperzy rzadko są zapraszani na takiego typu imprezy. 

Wymyka się klasyfikacjom. Z jednej strony – ulubieniec krytyków muzycznych, z drugiej – fenomen mediów społecznościowych. Nagrywały z nim zarówno legendy polskiego rapu pokroju Włodiego, O.S.T.R. i Pezeta, jak również gwiazdy młodego pokolenia, np. Taco Hemingway - tłumaczą swoją decyzję organizatorzy festiwalu.

Otsochodzi ma zaledwie 23 lata, a już wystąpił na największych scenach w Polsce, w tym na takich festiwalach jak Open'er Festival czy Orange Warsaw Festival.

Raper ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. W 2016 roku ukazała się ciepło przyjęta płyta "Slam", następnie "Nowy Kolor" (2017) i tegoroczna "Miłość"

W pierwszej części koncertu raper i pozostali artyści (Rebeka, The Dumplings, Basia Wrońska, Lao Che i Miuosh) wezmą na warsztat klasykę polskiego bigbitu.

Oznacza, że Otsochodzi będzie mógł sprawdzić się w nowym repertuarze i zmierzyć się z bigbitem. Wydarzenie zakończy występ Tomka Lipińskiego, który w tym roku świętuje 40-lecie pracy artystycznej.

Będziecie oglądać festiwal w Opolu?

Zobacz także: Open’er Festival 2019. Zaskakujące ogłoszenie i pełen skład poszczególnych scen

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów