Ørganek piosenką "Niemiłość" zapowiada nową płytę. Premiera niedługo!

Roksana Orlicka 20.02.2019
Tomasz Organek
Fotografia: Instagram/@jaropraszkiewicz_photography

"Niemiłość" to najnowszy utwór zespołu Ørganek. Piosenka zapowiada reedycję ciepło przyjętego albumu "Czarna Madonna". Premiera już niedługo!

Dobra wiadomość dla fanów Ørganka i wielbicieli jego płyty "Czarna Madonna" z 2016 roku. Artysta i jego zespół przygotowują reedycję albumu, z tej okazji opublikowali najnowszy singiel. "Niemiłość" nawiązuje tytułem do filmu Andrieja Zwiagincewa (2017). Piosenka opowiada o samotności, odrzuceniu oraz braku miłości. 

Utworem tym chcemy zabrać głos w sprawie obecnie panującego w Polsce nastroju niepokoju i rozlewającej się nienawiści - tłumaczy Tomasz Organek.

Płyta "Czarna Madonna" ukazała się w listopadzie 2016 roku. Album zapowiadał utwór o tym samym tytule, w teledysku wystąpiła Kora. Było to drugie wydawnictwo zespołu. Album uzyskał status złotej płyty - oznacza to, że sprzedano ponad 15 tysięcy jego kopii. Płyta została nagrodzona prestiżowymi Fryderykami. Teraz zespół Ørganek zapowiada nową erę.

Ørganek z utworem "Niemiłość" 

Premiera reedycji płyty "Czarna Madonna" jest zaplanowana na 29 marca. Będzie to dwupłytowy album, na którym znajdzie się aż pięć nowych utworów, w tym "Niemiłość". Dwie kompozycje mają teksty Edwarda Stachury, mowa o "Jestem niczyj" oraz "Wędrówką życie jest człowieka". Ørganek zapowiada także nową aranżację piosenki "Ta Nasza Młodość". Podobno każdy z utworów został stworzony już we wczesnym etapie działalności zespołu Ørganek. Na płycie pojawią się też dwie niepublikowane wcześniej  kompozycje.

Nowe utwory zostały już ciepło przyjęte przez słuchaczy i fanów zespołu. Ørganek uwzględnił je również w koncertowym repertuarze. 

Zobacz także: Sprawdź, gdzie wystąpi Ørganek!

Ørganek na Fryderyk Festiwal w Katowicach

Ørganek ma w planach dwa solowe koncerty - w Warszawie oraz Krakowie. Zespół zagra również 10 marca na Fryderyk Festiwal w Katowicach. Artysta raz jeszcze wystąpi pod szyldem Męskiego Grania i zaśpiewa wspólnie z Brodką, Melą Koteluk, Małgorzatą Ostrowską, Miuoshem, Piotrem Roguckim oraz Michałem Kowalonkiem. Projekt został specjalnie przygotowany na tę okazję i to właśnie Tomasz Organek jest dyrektorem muzycznym tego przedsięwzięcia. Program koncertu nie jest jeszcze znany.

Warto wspomnieć o tym, że Męskie Granie jest jednym z najpopularniejszych i najważniejszych letnich muzycznych wydarzeń w Polsce. Natomiast Fryderyk to najbardziej prestiżowa nagroda muzyczna. 

Już teraz mogę ujawnić, że nie zabraknie klasyki polskiej piosenki z lat 80. w nowych, zaskakujących aranżacjach i wersjach - zapowiada Marek Staszewski, organizator konkursu Fryderyk.

Zobacz także: Brodka o utworze, którego wolałaby nigdy nie nagrać. "Został opacznie zrozumiany"

Czekacie na nową płytę Tomasza Organka?

Rozwiąż quiz

Czy rozpoznasz polski teledysk po jednym kadrze? Średni wynik to 5 punktów

Teledysk
Fotografia: YouTube/Paweł Domagała

1. Ten teledysk ma już ponad 50. milinów wyświetleń. Mowa o piosence:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów