OFF Festival jeszcze bardziej eko! Duże zmiany na katowickim festiwalu

Roksana Orlicka 17.07.2019
OFF  Festival
Fotografia: Marcin Gizycki/East News

OFF Festival to prawdziwe święto muzyki alternatywnej! Okazuje się, że organizatorzy nie pomijają ekologii. W tym roku OFF zapowiada duże zmiany. 

OFF Festival to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w Polsce, podczas którego można posłuchać muzyki alternatywnej z całego świata. Festiwal odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w malowniczej Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Podczas wydarzenia na kilku scenach zaprezentują się prawdziwe legendy muzyki, ale i początkujący artyści. OFF Festival znosi podziały między gatunkami muzycznymi.

Wszystko wskazuje na to, że organizatorom festiwalu nie jest obojętna ekologia! W tym roku zapowiadają wiele zmian.

OFF Festival szanuje przyrodę i zapowiada duże zmiany

Coraz więcej festiwali muzycznych na świecie wprowadza zmiany, dzięki którym po imprezie na terenie festiwalu nie będą zalegać tony plastiku. Miłośnicy muzyki z radością przyjmują nowe zasady i sami coraz częściej są świadomi tego, jak niewiele potrzeba, by nie zanieczyszczać środowiska. 

OFF Festival już od kilku lat myśli o przyrodzie, jednak w tym roku wprowadza prawdziwą rewolucję. Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, będzie przełomowa. 

Organizatorzy ogłosili, że charakterystyczna brama wejściowa na OFF Festival zostanie wykonana z kontenerów, które będą równocześnie pojemnikami na odpady.

Została ona zaprojektowana przez Kasię i Wojtka Sokołowskich, znanych z firmy SOKKA i startupu Trashstock.com.

Festiwal Artura Rojka wprowadzi również zmiany, które będą dotyczyły stref z jedzeniem. 

W tym roku aż 80% oferty gastronomicznej będzie się składać z dań wegetariańskich oraz wegańskich. Organizatorzy zapowiadają też całkowite przejście na naczynia biodegradowalne oraz wprowadzenie wielorazowych kubków.

OFF Festival 2019 - kto wystąpi?

OFF Festival odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia. W Katowicach usłyszymy takich artystów i zespoły jak Foals, Neneh Cherry czy Suede. Będzie też liczna reprezentacja z Polski - na festiwalu zaprezentuje się między innymi tęskno, Hania Rani, Niemoc czy P.Unity.

Wybieracie się na OFF Festival?

Zobacz także: Ariana Grande współpracuje z "Vogue". Opublikowała klip do utworu "In My Head"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów