Natalia Nykiel ma szansę na międzynarodową nagrodę. Pokona Muse i Billie Eilish?

Roksana Orlicka 27.03.2019
Natalia Nykiel
Fotografia: Instagram/@natnykiel

Natalia Nykiel została kolejny raz wyróżniona przez zagraniczne media! Polska wokalistka ma szansę na nagrodę podczas Berlin Music Video Awards.

Natalia Nykiel jest jedną z najbardziej intrygujących wokalistek młodego pokolenia. Wyróżnia się silnym, oryginalnym głosem i dopracowanym wizerunkiem. Nykiel przykłada uwagę nie tylko do melodii, ale i kreacji scenicznej. Natalia porusza się w elektronicznych brzmieniach, stawia na muzykę z przekazem - jej teksty piosenek są pisane w języku polskim. Wokalistka kolejny raz została wyróżniona przez zagraniczne media. Tym razem ma szansę na zdobycie prestiżowej nagrody w Berlinie.

Natalia Nykiel ma szansę na międzynarodową karierę

Natalia Nykiel ma na swoim koncie dwie płyty - "Lupus Electro" oraz "Discordia". Ta druga jest szczególnie ważna dla wokalistki, bo odważyła się napisać na nią kilka tekstów piosenek. Z Nykiel współpracują najważniejsze postacie polskiej sceny muzycznej - Maria Peszek, Dawid Podsiadło czy Julia Marcell. Takie przeboje jak "Error", "Kokosanki" czy "Bądź duży" można usłyszeć w niemal każdej radiostacji. Natalia zaczynała karierę w talent show, a od 2014 roku jest uznawana za jedną z najzdolniejszych polskich wokalistek. Jej talent dostrzega się również za granicą. 

Natalia Nykiel nominowana do Berlin Music Video Awards

Natalia Nykiel została już nagrodzona na międzynarodowym festiwalu filmowym Queen Palm International Film Festival w Palm Springs za teledysk do piosenki "Łuny", który nagrała podczas wakacji w Hiszpanii. Tym razem wyróżniono teledysk do utworu "Kokosanki". Artystka została nominowana do nagród  Berlin Music Video Awards. Powalczy z takimi artystami i zespołami jak Muse, Jack White czy Billie Eilish. W Polsce wideo zostało dotąd nagrodzone m.in. dwiema statuetkami Innovation 2018 dla najbardziej innowacyjnego teledysku.

Trzymamy kciuki za Natalię!

Zobacz także: Natalia Nykiel nagrodzona na festiwalu filmowym w Palm Springs. Doceniono jej teledysk

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów