Krzysztof Zalewski w muzycznym pojedynku z Grubsonem. Muzycy organizują trasę koncertową

Roksana Orlicka 08.08.2019
Krzysztof Zalewski
Fotografia: Leszek Kotarba/East News

Krzysztof Zalewski zapowiada, że jesienią odwiedzi kilka polskich miast. Trasa koncertowa to nie wszystko! Muzyk zmierzy się z Grubsonem i obiecuje również kilka niespodzianek.

Krzysztof Zalewski już nie raz udowodnił, że jest muzykiem wszechstronnym i nie boi się żadnych wyzwań. Na jesień zapowiada trasę koncertową, na którą przygotował wiele niespodzianek.

Co ciekawe, podczas koncertów dojdzie do muzycznego starcia pomiędzy nim a raperem Grubsonem.

Krzysztof Zalewski i jego "Solo Act"

Krzysztof Zalewski przyzwyczaił swoich fanów do tego, że eksperymentuje z brzmieniem i chętnie bierze udział w nowych projektach.

Artysta od lat współpracuje z Męskim Graniem, zeszłoroczny singiel "Początek" był jednym z największych przebojów lata.

W tym roku w radiach rozbrzmiewa "Sobie i Wam", który Zalewski śpiewa z Nosowską, Organkiem oraz Igo (znanym z zespołu Bass Astral x Igo oraz Clock Machine).

Dodatkowo artysta wziął na warsztat muzykę Czesława Niemena. Na początku miał być to jednorazowy projekt, przygotowany na festiwal w Jarocinie. Zamiast tego ukazała się płyta i odbyła długa trasa koncertowa.

Zalewski zachwyca również podczas koncertów w formie "Solo Act", gdzie samodzielnie gra na wszystkich instrumentach.

I to właśnie projekt "Solo Act" był pretekstem do tego, by zorganizować trasę koncertową, która obejmie kilka polskich miast. W kwietniu muzyk wystąpił w tej formie na warszawskim Torwarze dla kilkutysięcznej publiczności. 

Krzysztof Zalewski zapowiada jesienną trasę koncertową

Jesień to taki moment roku, w którym odbywa się niezwykle dużo koncertów. Wielu artystów promuje w tym czasie swoje nowe płyty lub podejmuje się ciekawych projektów. 

Zalewski zapowiedział na razie pięć koncertów, podczas których odwiedzi takie miasta jak Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk, Poznań. Artystę będzie można zobaczyć w miejscach, które pomieszczą wiele osób. 

Wytwórnia Kayax, która wydaje płyty muzyka, zapowiada, że usłyszymy materiał z takich albumów jak "Zelig", "Złoto" i "Zalewski śpiewa Niemena".

Krzysztof pracuje nad nową muzyką, niektóre piosenki prawdopodobnie będzie można usłyszeć już jesienią. 

Poniżej harmonogram trasy koncertowej:

30.10 – Kraków (ICE Kraków)
03.11 – Wrocław (Narodowe Forum Muzyki)
29.11 – Łódź (Wytwórnia)
11.12 – Gdańsk (Teatr Szekspirowski)
15.12 – Poznań (Pawilon 2 MTP).

Krzysztof Zalewski kontra Grubson

Warszawscy fani Krzysztofa mogli się poczuć zawiedzeni, że muzyk nie uwzględnił stolicy w swoich koncertowych planach. Zalewski wystąpi w Warszawie w listopadzie, jednak w nieco innej odsłonie.

21 listopada na Torwarze weźmie udział w pojedynku z Grubsonem. Wszystko w ramach Red Bull SoundClash, czyli wydarzenia, które wraca po siedmiu latach przerwy.

Warto wspomnieć, że wcześniej w pojedynku mierzyły się już takie zespoły jak Fisz Emade Tworzywo i Acid Drinkers

Czego się spodziewać? Cytując organizatorów:

Będzie to triumf w wyjątkowym starciu między gatunkami, a zwycięzcę bitwy wybierze publiczność siłą głosu swoich gardeł.

Artyści wystąpią na dwóch scenach, które zostaną ustawione naprzeciwko siebie. Zalewski i Grubson będą musieli wykonać własne wersje znanych przebojów, w drugiej rundzie zamienią się repertuarem.

Następnie wykonają autorskie piosenki w premierowych aranżacjach. Gatunki muzyczne na żywo narzuci im DJ, a w finale pojawią się goście specjalni. 

Wybieracie się na solowy koncert Krzysztofa Zalewskiego? A może chętniej zobaczylibyście go w starciu z Grubsonem?

Zobacz także: Lana Del Rey zdradziła szczegóły nowej płyty. Kiedy będzie można usłyszeć "Norman Fucking Rockwell"?

W oczekiwaniu na koncerty Krzysztofa Zalewskiego, przesłuchaj najnowsze płyty muzyczne!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów