Krzysztof Zalewski opublikował teledysk do utworu "Początek". Sam wszystko zagrał i wyśpiewał

Roksana Orlicka 02.10.2019
Krzysztof Zalewski
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Krzysztof Zalewski wymyślił sobie nietypową formę koncertowania - muzyk samodzielnie gra na wszystkich instrumentach i mistrzowsko łączy to ze śpiewem. W internecie pojawił się teledysk do słynnego utworu "Początek", który został zarejestrowany właśnie podczas takiego koncertu.

Krzysztof Zalewski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków. Od wielu lat angażuje się w trasę "Męskie Granie", do której miał okazję przygotować między innymi singiel "Początek".

Do tego niedawno koncertował z repertuarem Czesława Niemena. Obecnie muzyk ma w planach trasę koncertową, podczas której samodzielnie zagra na wszystkich instrumentach. W teledysku do "Początku" można podejrzeć, jak to wygląda.

Krzysztof Zalewski w teledysku do utworu "Początek"

Krzysztof Zalewski jest autorem wielu przebojów, w tym takich utworów jak "Miłość miłość", "Polsko" czy "Jaśniej". W 2018 wraz z Dawidem Podsiadło i Kortezem stworzył utwór "Początek", który promował trasę koncertową Męskie Granie 2018.

Utwór z marszu stał się hitem, określano go nawet mianem "przeboju wakacyjnego". Okazuje się, że muzyk chętnie wraca do tej piosenki na swoich koncertach i świetnie radzi sobie solo!

W internecie znalazł się teledysk do piosenki "Początek", który został nagrany podczas jednego z koncertów muzyka. Zalewski udowadnia, że jest utalentowanym multiinstrumentalistą i kompozytorem.

Zalewski zagrał między innymi na klawiszach, gitarze elektrycznej i basowej, a także na perkusji. Jego technika polega na zapętlaniu poszczególnych instrumentów. 

Krzysztof Zalewski w trasie koncertowej "Solo Act"

Jest dobra wiadomość dla wszystkich tych, na których Krzysztof Zalewski zrobił wrażenie. Muzyk zaplanował trasę koncertową, podczas której wystąpi przed publicznością właśnie w tej formie.

Zalewski zapowiada, że wykona swoje największe przeboje. Artysta pracuje również nad nowym albumem, a jego fragmenty będzie można usłyszeć na koncertach.

Trasa "Solo Act" odbędzie się w największych salach koncertowych w Polsce. Rozpocznie się pod koniec października, a zakończy w grudniu.

Poniżej rozpiska koncertów Krzysztofa Zalewskiego w ramach trasy "Solo Act":

30.10 - Kraków, ICE

3.11 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

4.11 - Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

29.11 - Łódź, Wytwórnia

11.12 - Gdańsk, Teatr Szekspirowski

15.12 - Poznań, Pawilon 2 MTP

21.12 - Katowice, NOSPR

Wybieracie się na koncert?

Zobacz także: Daria Zawiałow w kameralnej sesji dla VEVO. Zaśpiewała m.in. utwór "Hej Hej!"

Uważasz, że jesteś ekspertem w kwestiach muzycznych? Sprawdź swoją wiedzę!

Quiz muzyczny
Rozwiąż quiz

Kto jest autorem tej płyty? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Quiz muzyczny

1. Kto jest autorem płyty "Thriller"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów