Kraków Live Festival 2019 z nową gwiazdą! To duża niespodzianka!

Roksana Orlicka 24.07.2019
Kraków Live Festival
Fotografia: Instagram/@krakow_festival

Kraków Live Festival 2019 coraz bliżej! Poznaliśmy kolejną artystkę, która wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu!

Kraków Live Festival odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Skład tegorocznej edycji jest już praktycznie domknięty. Właśnie poznaliśmy kolejną artystkę, którą będzie można usłyszeć w Krakowie. Dopiero co wydała nową, trzecią płytę. Kiedy wystąpi?

Banks gwiazdą Kraków Live Festival 2019

Kraków Live Festival 2019 zgromadzi największe gwiazdy muzyki popularnej. Potwierdzono koncerty takich artystów jak Post Malone, Macklemore czy Calvin Harris. Do tego męskiego grona dołącza Banks!

Banks zadebiutowała w 2014 roku świetnie przyjętą płytą "Goddess". Artystkę chwalono za przejmujące teksty piosenek, bardzo kameralny klimat utworów i umiejętność poruszania się między gatunkami.

"Goddess" to płyta, na której elektronika łączy się z r'n'b, hip-hopem czy dobrym popem. Artystka współpracowała z licznymi producentami, a mimo to udało się jej stworzyć spójny i wciągający materiał, opowiadający o jej najskrytszych emocjach.

Dwa lata później ukazał się następca debiutu - album "The Altar", który był znacznie bardziej przebojowy i rytmiczny.

Do Krakowa Banks przyjdzie z najnowszą płytą "III", która miała premierę w połowie lipca. Artystka uważa, że to najważniejsza płyta w jej karierze. Album jest zapisem jej przeżyć, spostrzeżeń. Jest intymny, zaśpiewany z emocjami. 

Ten album jest o zmianie dziewczyny w kobietę oraz wszystkich trudnych krokach, których ten proces wymaga - powiedziała.

Banks rozgłos zyskała na długo przed premierą debiutanckiej płyty, gdy wyjechała w trasę koncertową z The Weekndem

Jak podaje Onet - koncert Banks odbędzie się 16 sierpnia.

Co ciekawe, na festiwalu będzie można usłyszeć również Rosalie. Polska artystka często wymienia Banks jako jedną z jej największych inspiracji przy tworzeniu pierwszych utworów.

Wybieracie się na Kraków Live Festival?

Zobacz także: Taco Hemingway niedługo wyda nową muzykę. Poznaliśmy dwóch gości z nadchodzącej płyty

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów