MTV Unplugged. Kasia Kowalska to kolejna artystka, która zagra "bez prądu"

Roksana Orlicka 11.04.2019
Kasia Kowalska
Fotografia: Instagram/@kasia_kowalskaofficial

Kasia Kowalska dołączyła do prestiżowego grona artystów, którzy biorą udział w cyklu "MTV Unplugged". Wokalistka wykona swoje utwory w kameralnych i oszczędnych aranżacjach.

Kasia Kowalska niedawno świętowała 25-lecie obecności na scenie muzycznej. Artystka zadebiutowała w 1994 roku ciepło przyjętą płytą "Gemini". Znalazły się na niej takie przeboje jak "Wyznanie" czy "Kto może to dać". Kowalska dołączyła do grona gwiazd, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w cyklu "MTV Unplugged". 

Kasia Kowalska gwiazdą cyklu "MTV Unplugged"

Kasia Kowalska nagrywa muzykę od ćwierćwiecza. Wokalistka wydała łącznie dziewięć płyt i jest autorką takich nieśmiertelnych przebojów jak "Wyrzuć ten gniew", "Chcę znać swój grzech" czy "Spowiedź".

W zeszłym roku ukazała się pierwsza od dziesięciu lat płyta Kasi Kowalskiej. Album został zatytułowany "AYA". Pochodzi z niego tytułowy singiel oraz takie utwory jak "Teraz, kiedy czuję" czy "Alannah"

MTV Polska zaprosiła artystkę do wzięcia udziału w kolejnym koncercie "bez prądu". Wydarzenie odbędzie się 8 maja w gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Zobacz także: Kasia Kowalska w jubileuszowej trasie koncertowej! Kup bilety!

Kasia Kowalska podczas koncertu w ramach MTV Unplugged wykona swoje największe przeboje w nowych kameralnych i akustycznych aranżacjach. Zapis koncertu będzie emitowany na antenie MTV Music oraz platformie player.pl.

Cykl "MTV Unplugged" - kto wystąpił?

"MTV Unplugged" to seria koncertów, podczas których artyści prezentują swoje utwory jedynie w akustycznych aranżacjach, stąd określenie "bez prądu". Pierwszy koncert z cyklu odbył się w 1987 roku, a cykl na dobre rozpoczął się w 1989 roku. 

Jak podaje Onet - w gronie zaproszonych artystów i zespołów znaleźli się m.in. Pearl Jam, Nirvana, Lykke Li, Florence + The Machine czy Alicia Keys

W Polsce odbyły się koncerty MTV Unplugged m.in. Kayah, Wilki, Kult, Hey, O.S.T.R., Brodka oraz Bednarek

Obejrzycie koncert z cyklu "MTV Unplugged" z Kasią Kowalską?

Zobacz także: Takiej jej nie znaliśmy! Natalie Portman nagrała utwór i teledysk do filmu "Vox Lux"!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów