James Blunt zapowiada nową płytę. Autor przeboju "You're Beautiful" wystąpi w Polsce!

Roksana Orlicka 30.08.2019
James Blunt
Fotografia: Instagram/@jamesblunt

James Blunt odwiedzi Polskę! Autor przeboju "You're Beautiful" zapowiada premierę nowej płyty. Co więcej, już w 2020 roku wystąpi na Śląsku! 

James Blunt jest muzykiem, który głównie kojarzy się z miłosnymi balladami. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu Brytyjczyk próbował zerwać z tym wizerunkiem i krótko inspirował się muzyką elektroniczną.

Blunt wraca do korzeni i zapowiada premierę nowej płyty. Jej dźwięki będą głównie oparte na gitarze. Co więcej, James Blunt ogłosił trasę koncertową, podczas której wystąpi w Polsce. Kiedy i gdzie?

James Blunt - autor wzruszających ballad

James Blunt jest jednym z tych niewielu artystów, którzy światową popularność zyskują tuż po premierze debiutanckiego albumu. Pierwsza płyta "Back to Bedlam" ukazała się w 2004 roku. Największym przebojem okazała się ballada o niespełnionej miłości - "You're Beautiful". Co ciekawe, utwór do dzisiaj można usłyszeć w wielu radiostacjach na całym świecie i wciąż jest wykorzystywany jako podkład w reklamach i serialach. 

Sam teledysk obejrzano ponad 400 milionów razy! To imponujący wynik, który rzadko udaje się osiągnąć artystom. 

Od tamtego czasu muzyk wydał cztery kolejne płyty: "All The Lost Souls" (2007), "Some Kind Of Trouble" (2010), "Moon Landing" (2013) oraz "The Afterlove" (2017).

Do muzyka przyklejono etykietę smutnego wrażliwca. Blunt był głównie rozpoznawalny jako autor miłosnych piosenek. I to w nostalgicznym wydaniu.

Artysta podchodził do tego z dystansem, jednak z czasem postanowił zmienić kierunek muzyczny i gitarowe brzmienie uzupełnić o elektroniczne wstawki. 

Tym razem muzyk zapowiada powrót do korzeni i premierę nowej płyty. 

James Blunt - nowa płyta "Once Upon A Mind"

James Blunt ogłosił premierę nowej płyty. "Once Upon A Mind" ukaże jeszcze w tym roku. Krążek trafi do sklepów i na serwisy streamingowe już 25 października

Artysta zapowiada, że na albumie znajdzie się komplet poruszających piosenek. Blunt dodaje, że krążek będą promować cztery single. Jak podaje Onet - będą to: "Cold", "Monsters", "5 Miles" oraz "Halfway".

James Blunt zaśpiewa w Polsce w 2020 roku - data, miejsce, ceny biletów

James Blunt z okazji premiery nowej płyty zapowiada długą trasę koncertową, która obejmie niemal całą Wielką Brytanię oraz część innych europejskich miast. 

Trasa koncertowa rozpocznie się już w lutym od koncertów w Anglii. Następnie muzyk odwiedzi takie kraje jak Niemcy, Belgia, Francja, Włochy, Szwajcaria, Czechy czy Węgry.

Artysta uwzględnił w swoich planach koncertowych Polskę. Jego koncert odbędzie się 7 marca 2020 roku w Arenie Gliwice

Bilety trafią do sprzedaży 6 września 2019 roku. Warto wspomnieć, że osoby, które nabędą nowy album w wersji cyfrowej, dostaną kod dostępu umożliwiający wcześniejszy zakup wejściówki (już 4 września).

Co więcej, artystę będzie można zobaczyć w Polsce również w 2019 roku. 21 grudnia zaśpiewa w Gdańsku.

Wybierzesz się na koncert Jamesa Blunta?

Zobacz także: Statuetki MTV VMA 2019 rozdane! Podano listę wszystkich zwycięzców

Nie możesz się doczekać koncertu Jamesa Blunta? Zobacz, ile fantastycznych wydarzeń czeka nas w tym roku!

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów