Iggy Azalea nagrała nową płytę. "In My Defense" powstało z myślą o obronie kobiet

Roksana Orlicka 19.07.2019
Iggy Azalea
Fotografia: Anthony Behar/Sipa USA/East News

Iggy Azalea wydała płytę "In My Defense". Na drugi krążek raperki trzeba było czekać aż pięć lat. Wydawnictwo zostało zadedykowane kobietom. 

Iggy Azalea to australijska artystka, która w 2014 roku podbiła rynek muzyczny i zyskała dużą popularność. Po pięciu latach wydała nowy album. Krążek został zatytułowany "In My Defense", a największą inspiracją Azalei były kobiety.

Na płycie znalazło się dwanaście utworów. Dlaczego Iggy nie poszła za ciosem i na jej płytę trzeba było czekać tak długo?

Iggy Azalea wydała nowy album. "In My Defense" jest już w sprzedaży

Iggy Azalea miała mocny debiut. Jej album "The New Classic" okazał się być wielkim sukcesem. Azalea z marszu stała się gwiazdą i zyskała popularność na całym świecie. 

Na jej debiutanckiej płycie pojawiły się takie gwiazdy jak Rita Ora czy Charlie XCX. Płyta trafiła na podium listy Billboard i sprzedała się nakładzie liczącym ponad pół miliona egzemplarzy.

Azalea nie spoczęła na laurach, a zaczęła intensywną promocję płyty. Artystka koncertowała przez długie miesiące, podobno myślała już wtedy nawet o kolejnym wydawnictwie. 

Następca debiutu miał mieć premierę w 2016 roku, czyli dwa lata po wydaniu pierwszego krążka. Niestety pojawiły się pewne trudności.

Rozpadł się jej długoletni związek. Iggy tak bardzo to przeżyła, że postanowiła usunąć się w cień. Gwiazda wydała kilka singli i zapowiadała premierę nowego materiału, ale ostatecznie album nigdy się nie ukazał.

Dodatkowo Azalea nie dogadywała się ze swoją wytwórnią.

Rozgoryczeni fani mieli pretensję do raperki, że zamiast nagrywać muzykę, to skupiła się na dodawaniu zdjęć na Instagramie.

Iggy stanęła na nogi, zakończyła współpracę ze swoją wytwórnią płytową i założyła własną. "In My Defense" to pierwszy album, który ukazał się jej nakładem.

Materiał promuje singiel "Started"

To oświadczenie o tym, że kobiety nie mają zdolności obrony przed publicznymi spojrzeniami - powiedziała o płycie.

Myślicie, że nowa płyta powtórzy sukces poprzedniej?

Zobacz także: Maria Tyszkiewicz, zwyciężczyni programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", opublikowała debiutancki singiel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów