Fryderyki 2019. Nagrody publiczności rozdane! Poznaliśmy laureatów prestiżowej nagrody

Roksana Orlicka 11.03.2019
Fryderyki 2019
Fotografia: Łukasz Kalinowski/ East News

Fryderyki 2019 rozdane! Poznaliśmy właśnie laureatów, wybranych przez publiczność.

Emocje po tegorocznym rozdaniu Fryderyków jeszcze nie opadły. W tym roku oddano głos publiczności, która mogła zadecydować, kto zostanie nagrodzony prestiżową nagrodą. Utworzono dwie kategorie publiczności - wydarzenie roku oraz przebój roku. Nominowano aż 20 wydarzeń i tyle samo utworów. Poznaliśmy wybór publiczności.

Fryderyki 2019 publiczności

W kategorii przebój roku publiczność mogła wybrać spośród dwudziestu znanych piosenek. Utwory zostały wybrane na zasadzie ich popularności, według serwisów streamingowych. Pod uwagę wzięto odtworzenia na Spotify, YouTube oraz w stacjach radiowych. Natomiast wydarzeniem roku mogły zostać festiwale muzyczne, trasy koncertowe, które odbyły się w 2018 roku w Polsce. I w tej drugiej kategorii wzięto pod uwagę popularność wydarzeń wśród internautów, powołano się na statystyki serwisu Google. 

Listę wydarzeń i utworów ułożyło grono jurorów, które składało się z dziennikarzy muzycznych, m.in. Jarosława Szubrychta (Gazeta Wyborcza), Jacka Hawryluka (Polskie Radio) czy Bartosza Chcińskiego (Polityka). Głosy oddawało się za pomocą SMS, oddano ich aż 7000. Przebojem roku wybrano "Weź nie pytaj" Pawła Domagały (36% głosów), a wydarzeniem roku został Pol’and’Rock Festival (47% głosów). 

Zgadzacie się z tym wyborem?

Zobacz także: Kultowe i najnowsze piosenki o miłości. Top 100

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów