Freddie Mercury miałby 73 lata. Z okazji jego urodzin opublikowano teledysk utworu "Love Me Like There's No Tomorrow"

Roksana Orlicka 05.09.2019
Freddie Mercury
Fotografia: Richard Young/ Rex Features/ East News

Freddie Mercury miałby 73 lata. Z okazji urodzin legendarnego muzyka opublikowano animowany teledysk do utworu "Love Me Like There's No Tomorrow".

Freddie Mercury urodził się 5 września 1946 roku. Artysta zmarł w 1991 roku, jednak do końca swoich dni był aktywny zawodowo. Co więcej, Freddie nie komentował swojego pogarszającego się stanu zdrowia w mediach.

Chociaż od śmierci muzyka minęło już prawie 30 lat, to wciąż jest żywy w sercach swoich fanów. Z okazji jego urodzin opublikowano teledysk do utworu "Love Me Like There's No Tomorrow".

Freddie Mercury obchodziłby urodziny. Z tej okazji opublikowano nowy teledysk

W tym roku Freddie Mercury obchodziłby 73. urodziny. Freddie Mercury spędził na scenie muzycznej prawie trzy dekady. Największą rozpoznawalność przyniosła mu praca w zespole Queen. Artysta współpracował również z wielkimi muzykami, między innymi Michaelem Jacksonem i Davidem Bowie.

Z okazji jego urodzin w sieci pojawił się teledysk, za który odpowiadają Esteban Bravo oraz Beth David.

Artyści wyznali, że animowanym klipie do piosenki "Love Me Like There's No Tomorrow" chcieli ukazać historię, która była istotna dla życia Freddiego, ale nie wprost o nim.

Kryzys związany z AIDS w latach 80. jest ogromną częścią historii LGBT + i jest to coś, o czym wiemy, że należy się z nim obchodzić ostrożnie - tłumaczą twórcy teledysku.

I dodają:

Społeczność LGBT+ od lat walczyła o prawo do odpowiednich badań i opieki zdrowotnej, a dzięki tej walce uratowano miliony ludzi. Chcieliśmy świętować to zwycięstwo.

Warto wspomnieć, że piosenka "Love Me Like There's No Tomorrow" trafi na jedną z pięciu płyt z boxu "Never Boring". Ich premiera odbędzie się 11 października.

Zobacz także: Niezwykły cover. 30 artystów odśpiewało wspólnie wielki hit Queen!

W każdym sezonie pojawia się wakacyjny przebój! Sprawdź, czy pamiętasz te z dawnych lat.

Hity lata
Rozwiąż quiz

Wakacyjne przeboje. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz te hity

Hity lata

1. Piosenka "Agnieszka" zespołu Łzy była niekwestionowanym hitem. Dokończ tekst tego przeboju: "Było ciepłe lato..."

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów