Florence + The Machine w utworze "Jenny of Oldstones" z serialu "Gra o Tron"

Roksana Orlicka 23.04.2019
Florence Welch
Fotografia: Instagram/@florence

Zespół Florence + The Machine nagrał piosenkę "Jenny of Oldstones" do serialu "Gra o tron". W internecie pojawiła się pełna wersja piosenki oraz jej tekst. 

Ósmy i ostatni sezon serialu "Gra o tron" budzi wiele emocji. W drugim odcinku można usłyszeć utwór "Jenny of Oldstones", który zaśpiewał Podrick Payne. W napisach końcowych pojawiła się wersja piosenki w wykonaniu brytyjskiego zespołu Florence + The Machine.

Utwór "Jenny of Oldstones" w wykonaniu Florence + The Machine jest dostępny w internecie. Do piosenki powstał teledysk, zawierający urywki z serialu.

Florence + The Machine w utworze "Jenny of Oldstones" z "Gry o tron"

Charyzmatyczna Florence Welch, liderka zespołu Florence + The Machine, wykonała utwór w podniosły i niezwykle emocjonalny sposób. Fani "Gry o tron" uznali, że jej wersja wpasowała się w klimat serialu.

Florence Welch jest znana z zamiłowania do harmonii oraz chórów. Silny głos wokalistki został uzupełniony minimalistyczną, nostalgiczną muzyką.

Florence Welch w wielu wywiadach podkreślała swoje zainteresowanie sferą duchową człowieka, magią oraz rytuałami religijnymi, dlatego idealnie odnalazła się w świecie "Gry o tron".

"Jenny of Oldstones"  to pieśń z książek George'a R.R. Martina, do której muzykę napisał kompozytor serialu, Ramin Djawadi. W internecie pojawił się również tekst piosenki "Jenny of Oldstones".

Celtycka muzyka zawsze płynęła w mojej krwi, więc pomyślałam, że mogłam coś z tym zrobić. Magia, rytuały w "Grze o tron", nie wspominając o kostiumach, zawsze do mnie trafiały. Jestem zaszczycona, że mogłam pracować przy finałowym sezonie - powiedziała Florence Welch.

Florence Welch jest jedyną wokalistką, która wykonała piosenkę do popularnego serialu HBO. Brytyjskie media donoszą, że twórcy serialu są wielkimi fanami jej muzyki. 

Słuchacie muzyki Florence + The Machine?

Zobacz także: Zgadnij zakończenie "Gry o Tron" i wygraj wycieczkę do Chorwacji!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów