Europa ma własny Fyre Festival! Mieli zagrać Cardi B, Migos czy A$AP Rocky, ale impreza nie odbyła się

Roksana Orlicka 01.07.2019
Tłum ludzi na festiwalu muzycznym
Fotografia: Shutterstock

Na festiwalu VestiVille miały zagrać największe gwiazdy hip-hopu. Imprezę odwołano w ostatniej chwili. 

Belgijski festiwal VestiVille przejdzie do historii? Jeśli już, to raczej będzie się cieszył niechlubną sławą. Długo wyczekiwana impreza została odwołana w ostatniej chwili.

Na imprezie miały wystąpić takie gwiazdy hip-hopu jak Cardi B, Migos, Future, Ja Rule czy A$AP Rocky.

To właśnie ten ostatni poinformował w mediach społecznościowych, że nie wystąpi na festiwalu, bo nie zapewniono odpowiednich środków bezpieczeństwa. 

VestiVille europejskim Fyre Festival? Imprezę odwołano tuż przed rozpoczęciem

Jeszcze kilka miesięcy temu za sprawą głośnego dokumentu Netlixa, mówiło się o Fyre Festival, który z założenia miał być luksusowym festiwalem muzycznym.

Bilety na festiwal wyprzedały się na pniu. Uczestnikom obiecywano niezapomniane muzyczne przeżycia na Bahamach. Zamiast tego zastali chaos, a wszystkie wcześniejsze zapewnienia o luksusie, okazały się fałszywe.

Wszystko wskazuje na to, że Europa doczekała się swojego "Fyre Festival". Mowa belgisjkiej, hip-hopowej imprezie, która została odwołana w ostatniej chwili.

Warto dodać, że uczestnicy zdążyli już dojechać na teren festiwalu i dopiero tam poinformowano ich o tym, że festiwal został odwołany.

Festiwal miał się odbyć w dniach 28-29 czerwca. Zapowiedziano, że na imprezie będzie można usłyszeć takie gwiazdy jak Cardi B, A$AP Rocky, Migos, Jason Derulo czy Future.

Wszystko zaczęło się od wpisu rapera. A$AP Rocky poinformował, że nie wystąpi na festiwalu ze względu nieprzestrzegania norm bezpieczeństwa.

Organizatorzy obiecali się tym zająć, ale nieszczęśliwie i dla mnie i dla was, tak się nie stało - napisał.

Burmistrz miasteczka ostatecznie postanowił cofnąć zezwolenie na odbycie się imprezy. Organizatorzy podali jedynie, że nie byli w stanie zapewnić bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia.

Nie podano oficjalnego problemu, przez który trzeba było odwołać całe wydarzenie. 

Lubicie chodzić na festiwale muzyczne?

Zobacz także: Miuosh opublikował nowy utwór. "Lhotse" powstał we współpracy z producentem Nosowskiej i Nykiel

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów