Eddie Vedder zaśpiewał utwór z filmu "Narodziny gwiazdy"

Roksana Orlicka 06.03.2019
Eddie Vedder
Fotografia: Rob Latour/REX/Shutterstock/East News

Eddie Vedder, wokalista legendarnego zespołu Pearl Jam, wziął na warsztat utwór z filmu "Narodziny gwiazdy". I nie jest to "Shallow"!

Eddie Vedder jest jednym z największych talentów współczesnej muzyki. Okazało się, że charyzmatyczny lider zespołu Pearl Jam jest fanem najnowszego dzieła Bradleya Coopera. Na jednym z ostatnich koncertów Vedder zaśpiewał piosenkę ze ścieżki dźwiękowej filmu "Narodziny gwiazdy". Jego wykonanie chwyta za serce.

Eddie Vedder śpiewa utwór z "Narodzin gwiazdy"

Eddie Vedder nie koncertuje ostatnio z zespołem Pearl Jam, zamiast tego występuje na kameralnych koncertach solowych. Ostatnio można było zobaczyć artystę na festiwalu Innings Festival w Arizonie. Wokalista Pearl Jam postanowił wzbogacić swój występ o nietypowy cover. Vedder wziął na warsztat jeden z utworów z filmu "Narodziny gwiazdy", który oryginalnie wykonał Bradley Cooper. Mowa o piosence "Maybe It's Time".

Wersja wokalisty Pearl Jam jest bardzo oszczędna, akustyczna. Vedder zaśpiewał utwór "Maybe It's Time" przy akompaniamencie gitary i w tej odsłonie utwór stał się jeszcze bardziej przejmujący.

Eddie Vedder był inspiracją dla Bradleya Coopera

Bradley Cooper wyznał niegdyś w jednym z wywiadów, że Eddie Vedder był dla niego inspiracją i główny bohater filmu "Narodziny gwiazdy" ma wiele jego cech, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie sceniczne. Vedder zresztą nawiązał podczas koncertu do wyznania Coopera. 

Eddie Vedder chętnie sięga na solowych koncertach po utwory innych artystów, często stawia też na nieoczywiste wybory. Śpiewał już utwór z "Krainy lodu", ale też piosenki takich zespołów jak Queen, Pink Floyd czy The Police.

Poniżej możecie posłuchać oryginalnej wersji utworu:

Podoba się wam utwór "Maybe It's Time" w wykonaniu lidera zespołu Pearl Jam?

Zobacz także: Michael Jackson znika z anteny BBC!

Rozwiąż quiz

Czy rozpoznasz polski teledysk po jednym kadrze? Średni wynik to 5 punktów

Teledysk
Fotografia: YouTube/Paweł Domagała

1. Ten teledysk ma już ponad 50. milinów wyświetleń. Mowa o piosence:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów