Dawid Podsiadło zapowiada trasę koncertową "Leśna muzyka". Gdzie i kiedy wystąpi?

Roksana Orlicka 01.10.2019
Dawid Podsiadło
Fotografia: Matuesz Ochocki/KFP/REPORTER

Dawid Podsiadło zapowiada trasę koncertową "Leśna muzyka", podczas której wystąpi w kilkunastu polskich miastach. Kiedy i gdzie odbędą się koncerty?

Dawid Podsiadło jest pierwszym polskim artystą, dla którego warszawski Torwar okazał się być zbyt małą przestrzenią - udało się mu czterokrotnie wyprzedać koncert w tym miejscu.

Ostatnio Podsiadło i Taco Hemingway wystąpili na PGE Narodowym. Szacuje się, że udział w tym wydarzeniu wzięło ponad 50 tysięcy osób. To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce.

Bilety wyprzedały się na pniu, a fani otrzymali widowisko na światowym poziomie. Artysta zapowiada przyszłoroczną trasę koncertową "Leśna muzyka". Kiedy i gdzie będzie można go posłuchać?

Dawid Podsiadło i sukcesy "Małomiasteczkowego"

Dawid Podsiadło dał się poznać w popularnym talent show. W wyniku czego na jego debiutancką płytę czekało już spore grono osób. Artysta zadebiutował w 2013 roku albumem "Comfort and Happiness", który otworzył mu drzwi do wielkiej kariery.

Muzyk szybko zaczął występować na wielkich festiwalach muzycznych - w tym Open'erze i Orange Warsaw Festival. Bilety na jego koncerty wyprzedawały się na pniu. 

Podsiadło nie osiadł na laurach, zamiast tego ciężko pracował na swój sukces. W 2015 roku ukazała się druga płyta "Annoyance and Disappointment". Po wyczerpującej promocji, artysta podjął decyzję, by odpocząć na chwilę od koncertowania.

Podczas chwilowej nieobecności podjął kilka ważnych decyzji - zmienił się producent jego płyty, poszerzył koncertowy skład. W październiku 2018 roku ukazał się album "Małomiasteczkowy", dzięki któremu artyście udało się pobić kilka imponujących rekordów.

Podsiało otrzymał wiele nagród muzycznych, w tym prestiżowego Fryderyka. Udało się mu wyprzedać trasę koncertową w największych halach koncertowych w Polsce, aż wreszcie wystąpił na wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym.

Artysta nie zamierza odpoczywać i zapowiada kolejną trasę koncertową, która rozpocznie się już w styczniu 2020 roku

Zobacz także: Dawid Podsiadło zaśpiewał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego. Jak sobie poradził?

Dawid Podsiadło zapowiada trasę koncertową "Leśna muzyka"

Dawid Podsiadło ogłosił, że w styczniu 2020 roku wraca do koncertowania. Trasa "Leśna muzyka" potrwa trzy miesiące. Artysta odwiedzi wiele polskich miast i zagra w największych przestrzeniach. 

Z tej okazji muzyk udostępnił piosenkę "Matylda" w nowej, zaskakującej aranżacji. Całość została nagrana na tle pięknego, górskiego krajobrazu. Całość można obejrzeć na stronie Redbull.pl.

Jak zapowiada artysta - podczas trasy "Leśna muzyka" wykona swoje piosenki w akustycznych aranżacjach.  

Ja chcę szukać czegoś nowego – i niekoniecznie mierzonego skalą wielkości koncertu na PGE Narodowym. Wolę eksperymentować, rozwijać się w inne strony i bawić się tym, co mamy - tłumaczy Podsiadło w wywiadzie dla Redbulla.

Dodatkowo Dawid zapowiada, że w nową trasę wyruszy z jeszcze bardziej poszerzonym składem. Do tego muzycy zabiorą ze sobą jeszcze więcej instrumentów.

Na pewno będzie też dużo smaczków i niespodzianek. Marzy mi się między innymi, żeby wprowadzić trochę odważniej do mojego repertuaru covery - zdradził artysta.

Dawid Podsiadło i trasa koncertowa "Leśna muzyka" - daty i miejsca koncertów

Trasa "Leśna muzyka" potrwa kilka miesięcy, podczas której Dawid Podsiadło i jego zespół odwiedzą aż 14 polskich miast. Koncerty rozpoczną się w styczniu, a zakończą w marcu.

Poniżej daty i miejsca koncertów:

28.01 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

05.02 – Lublin, Centrum Spotkania Kultur

19.02 – Gdynia, Gdynia Arena

23.02 – Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza

18.03 – Łódź, Klub Wytwórnia

20.03 – Kraków, Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

28.03 – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

30.03 – Toruń, CKK Jordanki

06.04 – Poznań, Sala Ziemi MTP

15.04 – Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej

17.04 – Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia

21.04 – Białystok, Filharmonia Podlaska

23.04 – Suwałki, Suwalski Ośrodek Kultury

28.04 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki

Dawid Podsiadło, trasa koncertowa "Leśna muzyka" - bilety i ceny

Na razie nie podano cen biletów na koncerty Dawida Podsiadły. 3 października od godziny 11.00 odbędzie się przedsprzedaż biletów dla użytkowników Allegro. Na wydarzenie obowiązują bilety imienne, limit zakupu na jednego użytkownika wynosi 2 sztuki.

Regularna sprzedaż rozpocznie się 4 października o godzinie 11.00 na stronie eBilet.pl. Bilety będą imienne, jedna osoba może kupić jedynie 4 sztuki.

Wybierzesz się na któryś z koncertów?

Zobacz także: Daria Zawiałow w kameralnej sesji dla VEVO. Zaśpiewała m.in. utwór "Hej Hej!"

Lubisz oglądać teledyski? Sprawdź, czy potrafisz je rozpoznać!

Rozwiąż quiz

Rozpoznasz teledysk po jednym kadrze?! Pytamy o bardzo popularne piosenki

kadr z teledysku
Fotografia: YouTube.com

1. Z którego teledysku pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów