Zawiałow w utworze "Szarówka". Artystka zadedykowała wzruszający teledysk bezdomnym psom

Roksana Orlicka 18.02.2019
Daria Zawiałow
Fotografia: Instagram/@zavialovd

Daria Zawiałow przygotowuje się do wydania drugiej płyty. Wokalistka udostępniła kolejny utwór z albumu "Helsinki". Do "Szarówki" powstał wzruszający teledysk, mający zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów. 

Daria Zawiałow jest uważana za jedną z najzdolniejszych wokalistek młodego pokolenia. Jej debiutancka płyta "A Kysz!" została ciepło przyjęta przez środowisko muzyczne, dała Darii rozpoznawalność i otworzyła jej wiele drzwi. Zawiałow wystąpiła na największych festiwalach muzycznych w Polsce (w tym Open'erze i Orange Warsaw Festival), otrzymała za swoją twórczość prestiżowego Fryderyka i zdobyła wielu słuchaczy.

Daria Zawiałow zapowiada płytę "Helsinki"

Daria Zawiałow jest chwalona za oryginalny, nieco zachrypnięty głos. Wokalistka przyzwyczaiła swoich słuchaczy do koncertów z rockowym pazurem, świetnych tekstów piosenek, ale i przemyślanych teledysków. Najnowsza płyta "Helsinki" ma być mniej liryczna, Daria eksperymentuje na niej dźwiękowo, szuka swojego stylu i mocno inspiruje się sceną muzyczną lat 80. 

Daria Zawiałow opublikowała wzruszający klip do "Szarówki"

Zawiałow ujawniła drugi utwór z najnowszej płyty, która ma mieć premierę 8 marca. "Szarówka" poruszyła fanów wokalistki, wielu z nich uznało, że to jej najlepsza piosenka. 

Cieszę się, że doczekałam się momentu w którym odnalazłaś siebie i weszłaś z takim przytupem na scenę muzyczną. Jesteś tu gdzie Twoje miejsce. Rób to co robisz, dajesz emocje innym - napisała jedna z fanek.

Teledysk do "Szarówki" podkreśla bezradność wokalistki wobec bezdomnych zwierząt. Głównym bohaterem teledysku jest właśnie pies, który został porzucony przez swojego właściciela. Błąka się, szuka swojego miejsca, ledwo unika niebezpieczeństwa, aż wreszcie... Musicie zobaczyć sami! Uprzedzamy, że bardzo łatwo się wzruszyć.

Daria Zawiałow zadedykowała teledysk wszystkim bezdomnym psom. Wokalistka zwróciła uwagę na to, że wiele z nich wciąż czeka na ciepły dom. Zawiałow zorganizowała również akcję charytatywną. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla fundacji "Przytul Psa". Fundacja ta zajmuje się szukaniem domów dla porzuconych czworonogów. Zbiórka pieniędzy potrwa do 24 lutego. Daria Zawiałow miała zamiar zebrać tysiąc złotych, udało się to w niecałą dobę. Link do aukcji

Filipkowi, Klusce, Bubie oraz wszystkim pieskom, które miały mniej szczęścia i nadal czekają na dom - można przeczytać w ostatnim kadrze.

Daria Zawiałow w trasie koncertowej "Helsinki Tour"

Daria Zawiałow zapowiada trasę koncertową, podczas której będzie promować materiał z najnowszej płyty "Helsinki". Pierwszy koncert odbędzie się tuż po premierze płyty - 15 marca w Toruniu, trasa zakończy się pod koniec kwietnia występem na poznańskim festiwalu Enea Spring Break. 

Zobacz także: Daria Zawiałow zapowiedziała łącznie 16 koncertów. Ta trasa koncertowa pozytywnie was zaskoczy!

Uważacie, że takie akcje charytatywne są potrzebne?

Młody mężczyzna słucha muzyki. Jest uśmiechnięty.
Rozwiąż quiz

Artyści znani z jednego przeboju. Pamiętasz ich jeszcze? Średnia w tym quizie to 5 na 8 punktów...

Młody mężczyzna słucha muzyki. Jest uśmiechnięty.

1. "W dzień gorącego lata" - jaki zespół jest autorem tego hitu z 1997 roku?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów