Coachella 2019. Podczas budowy sceny doszło do tragicznego wypadku!

Roksana Orlicka 08.04.2019
Coachella
Fotografia: Instagram/@coachella

Coachella 2019 zbliża się wielkimi krokami! Największymi gwiazdami tegorocznego festiwalu będą tacy artyści jak Ariana Grande, Childish Gambino czy Billie Eilish. Podczas stawiania sceny doszło do tragicznego wypadku. 

Coachella to jeden z największych i najważniejszych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych. Festiwal będzie obchodzić w tym roku 20-lecie i niezmiennie odbywa się na kalifornijskiej pustyni. Wydarzenie od wielu lat przyciąga tłumy fanów muzyki i celebrytów. Coachella jest festiwalem, który inspiruje organizatorów wielu podobnych wydarzeń muzycznych na świecie. Niestety tegoroczną edycję Coachelli zapowiada tragedia - podczas stawiania jednej ze scen doszło do wypadku.

Coachella 2019. Śmiertelny wypadek na terenie festiwalu

Coachella odbędzie się w dniach 12-14 oraz 19-21 kwietnia. Na kilku scenach zaprezentują się najważniejsze i najbardziej utalentowane gwiazdy współczesnej muzyki. 

Organizatorzy festiwali muzycznych pracują nad ich formą i kształtem przez cały rok. Mało kto wie, że prace na terenie festiwalu zaczynają się na kilka tygodni przez rozpoczęciem imprezy.

Amerykańskie media podają, że jeden z pracowników budujących scenę spadł z wysokości 18 metrów i zginął na miejscu. 

Mężczyzna podobno nie był odpowiednio zabezpieczony. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii.

Nasz przyjaciel spadł podczas pracy na scenie festiwalowej. Potwierdzamy jego odejście. Był z naszym zespołem od 20 lat i robił to, co kochał - napisali organizatorzy.

Tegoroczna Coachella rozpocznie się już w piątek! W tym roku będzie można obejrzeć na YouTube relację na żywo z wybranych koncertów z obydwu weekendów festiwalu. 

Będziecie oglądać transmisję z koncertów z tegorocznej Coachelli?

Zobacz także: Poznaliśmy nominacje do Billboard Music Awards 2019!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów