Brodka wybrała trzech artystów godnych uwagi. Jeden z nich wystąpi na Open'erze

Roksana Orlicka 14.03.2019
Brodka
Fotografia: Materiały prasowe

Brodka kolejny raz wybrała trzech uzdolnionych finalistów konkursu Firestone "Headliners of Tomorrow". Stawką jest koncert na Open'er Festival i możliwość zrobienia kariery. 

Konkurs Firestone "Headliners of Tomorrow" ma za zadanie wyłonić młode talenty, na których koncerty będziemy chcieli chodzić w przyszłości. Ambasadorką akcji i jurorką jest Monika Brodka. Artystka jest bardzo zaangażowana w projekt i z wielką uwagą przygląda się młodym artystom i analizuje ich nagrania. Brodka wybrała trzech finalistów konkursu. Zwycięzca wystąpi na Open'er Festival na Firestone Stage i będzie miał szansę na zainteresowanie swoją muzyką wytwórni muzycznych oraz zrobienie kariery. To publiczność podejmie decyzję, kto zajmie pierwsze miejsce. 2 kwietnia rozpocznie się głosowanie online. 

Brodka wyłoniła artystów, na których warto zwrócić uwagę

Wystąpienie na Open'erze to marzenie większości polskich muzyków. To okazja, by pokazać swoją twórczość szerokiej publiczności, dać się poznać wytwórniom muzycznym i zdobyć pierwszych fanów. Do konkursu zgłosiło 650 utalentowanych muzyków, z tego grona Brodka wyłoniła trójkę: Erith, ŻAL oraz The Bullseyes

W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń i wyłonienie czołowej trójki było nie lada wyzwaniem. Każdy z finalistów porusza się wśród innych gatunków, wszyscy mają bardzo wyraźny, własny styl – podsumowała Brodka.

Zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu wybiorą internauci, głosując na wybrany utwór między 2 a 16 kwietnia. Zwycięzca wystąpi podczas 18. edycji Open'er Festival, która odbędzie się w dniach 3-6 lipca na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Zobacz także: Wybierasz się na Open'er Festival? Kup bilety! 

Kim są finaliści konkursu "Headliners of Tomorrow"?

Erith to 24-letnia artystka pochodząca z Gliwic. Samodzielnie komponuje muzykę i pisze teksty piosenek. Nie ogranicza się do jednego gatunku, balansuje między elektroniką, psychodelią a popem. W zeszłym roku miała premierę jej debiutancka płyta "Speed of Light"

ŻAL to warszawski duet, który w mistrzowski sposób łączy elektronikę z gitarowym graniem. Zestawia ze sobą pozornie niepasujące dźwięki - elektronikę rodem z lat 80. z gitarowymi solówkami. 

The Bullseyes to rockowy duet, pochodzacy z Leszna. Ich muzyka spodoba się wszystkim fanom alternatywnego, gitarowego grania. Duet stara się wypracować jednak swój własny styl. 

Sprawdzicie twórczość tych artystów?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów