Beyoncé niespodziewanie wydała nową płytę. To zapis z pamiętnego koncertu na Coachelli

Roksana Orlicka 18.04.2019
Beyonce
Fotografia: Instagram/@beyonce

Beyoncé była w zeszłym roku największą gwiazdą kalifornijskiej Coachelli. Artystka wydała płytę, która jest zapisem tamtego pamiętnego koncertu.

W ostatnich tygodniach pojawiła się informacja o tajemniczej produkcji Netflixa z Beyoncé w roli głównej. Okazało się, że jest to film dokumentalny, a jego premiera odbyła się 17 kwietnia. Przedstawia on przygotowania Bey do koncertu na Coachelli w 2018 roku i odsłania kulisy całego przedsięwzięcia.

Queen B poszła o krok dalej i niespodziewanie udostępniła płytę, na której znalazły się utwory wykonane podczas festiwalowego koncertu. 

Beyoncé często wydaje płyty bez zapowiedzi

Beyoncé jest na tyle popularną wokalistką, że nie potrzebuje promować swoich płyt na wiele tygodni przed ich premierą. Artystka jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o opowiadanie o nowych projektach.

Bey przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że publikuje albumy bez zapowiedzi, a tej premierze zawsze towarzyszy coś niezwykłego. Na przykład po wydaniu albumu "Lemonade", Beyoncé opublikowała godzinny film. 

W zeszłym roku bez zapowiedzi wydała również płytę nagraną wraz z mężem Jayem-Z pod nazwą "The Carters". Para występowała na wspólnej trasie koncertowej, podczas której można było ich również zobaczyć w Polsce.

Tym razem premiera nowej płyty "Homecoming: The Live Album" została uzupełniona o film dokumentalny na Netflixie. Zeszłoroczny koncert Beyoncé był jednym z najważniejszych wydarzeń Coachelli 2018.

Wokalistka przygotowywała się do niego przez wiele miesięcy. Zaskoczyła wszystkich rozmachem z jakim wykonano show, jego koncepcją, skomplikowanymi choreografiami i perfekcjonizmem.

Warto przypomnieć, że wokalistka wróciła wtedy do pracy po urlopie macierzyńskim.

Beyoncé wykonała na Coachelli ponad 26 piosenek, które były prawdziwym przeglądem jej wieloletniej kariery, a sam koncert trwał ponad dwie godziny. Na scenie towarzyszyło jej ponad stu tancerzy.

Na płycie "Homecoming: The Live Album" znalazło się aż 40 utworów - wszystkie zostały wykonane na żywo. Na płycie znalazły się takie piosenki jak "Crazy In Love", "Drunk In Love", "Single Ladies", "Diva", "Sorry" czy "Formation".

To też pierwszy raz, gdy wokalistka udostępniła płytę na popularnych platformach streamingowych, wcześniej jej utwory pojawiały się tylko na Tidalu.

Co ciekawe - fani wokalistki spekulują, że Bey pracuje nad kolejnym albumem, którego premiera może się odbyć jeszcze w tym miesiącu. 

Widzieliście już film dokumentalny o Beyoncé na Netflixie?

Zobacz także: Ekipa Beyonce zachwycona Polską! Wymowny wpis na Instagramie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów