Bass Astral x Igo w trasie koncertowej “It’s Dark”. Gdzie i kiedy wystąpią?

Roksana Orlicka 02.09.2019 AKTUALIZACJA: 02.09.2019
Bass Astral x Igo
Fotografia: Adam Burakowski/ REPORTER

Bass Astral x Igo jest obecnie jednym z najpopularniejszych duetów elektronicznych w Polsce. Bilety na ich koncerty rozchodzą się na pniu. Kiedy i gdzie odbędzie się trasa “It’s Dark” oraz ile kosztują bilety?

Bass Astral x Igo działa na polskim rynku muzycznym od kilku lat. Muzycy poznali się w rockowym zespole Clock Machine, ale postanowili na boku stworzyć duet i działać w zupełnie innym nurcie muzycznym.

Śmiało można powiedzieć, że Bass Astral x Igo jest prawdziwą muzyczną sensacją ostatnich miesięcy. Duet zapowiedział trasę koncertową “It’s Dark”, podczas której odwiedzi osiem polskich miast

Bass Astral x Igo - kim są?

Bass Astral x Igo tworzy dwóch muzyków: producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Duet porusza się w muzyce elektronicznej, z wyraźnym rockowym akcentem.  Artyści nie podążają za trendami, lecz sami je kreują. Ich brzmienie jest nietuzinkowe i świeże.

Kuba i Igor założyli zespół w 2015 roku i chociaż nigdy wcześniej nie grali elektroniki, zdecydowali się temu poświęcić w stu procentach. Ich muzyka stała się rozpoznawalna w internecie, dzięki czemu szybko zyskali popularność.

Jednym z przełomowych momentów był występ duetu na trasie koncertowej Męskie Granie. Warto wspomnieć, że Bass Astral x Igo wystąpił także na takich festiwalach jak Open’er Festival, OFF Festival czy Audioriver

Bass Astral x Igo - płyty

Bass Astral x Igo ma na swoim koncie dwie ciepło przyjęte płyty. Zadebiutowali w 2016 krążkiem “Discobolus”, następnie w 2017 roku ukazał się “Orell”.

Śmiało można powiedzieć, że to druga płyta była tą przełomową. Bass Astral x Igo odwiedził kilkanaście polskich miast, a każdy z tych koncertów był wyprzedany

Zespół zorganizował również wyjątkową trasę Bass Astral x Igo Orchestra, podczas której na scenie towarzyszył mu kwartet smyczkowy, sekcja dęta i sekcja rytmiczna.

Bass Astral x Igo - trasa koncertowa “It’s Dark”

Duet zdecydował się na kontrowersyjny krok i gdy był u szczytu popularności, ogłosił chwilowe zawieszenie działalności. Tym razem Bass Astral x Igo wraca na dobre i zapowiada jesienną trasę koncertową 2019, podczas której odwiedzi największe polskie miasta. Warto wspomnieć, że muzycy wystąpią w największych salach koncertowych w kraju.

Bass Astral x Igo zapowiada, że fani usłyszą nowe piosenki, które znajdą się na trzeciej płycie. Dodatkowo obiecują niespodzianki.

Rozkład trasy koncertowej Bass Astral x Igo “It’s Dark”:

  • 8 października - Warszawa, Torwar
  • 25 października - Gliwice, Arena
  • 31 października - Łódź, Klub Wytwórnia
  • 3 listopada - Wrocław, Hala Stulecia
  • 15 listopada - Gdańsk, Ergo Arena
  • 21 listopada - Poznań, Arena
  • 23 listopada - Szczecin, Netto Arena
  • 30 listopada - Kraków, Tauron Arena

Bass Astral x Igo - bilety na trasę “It’s Dark” jesień 2019

Bilety na trasę “It’s Dark” trafią do sprzedaży 4 września. Co ważne - sprzedaż odbędzie się jedynie za pośrednictwem strony Empik Bilety.

Ze względu na duże zainteresowanie, jedna osoba może kupić maksymalnie 4 bilety. Na razie nie podano cen biletów.

Wybierzesz się na koncert zespołu Bass Astral x Igo?

Zobacz także: Taco Hemingway w nowym utworze. "Niebieski Bentley" to kolejny hit?

W tym roku można wybrać się na wiele fajnych koncertów! Sprawdź, o jakich mowa.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów