Avicii nagrał nową muzykę przed śmiercią. Późną wiosną ukaże się pośmiertny album

Roksana Orlicka 08.04.2019
Avicii
Fotografia: Instagram/@avicii

Avicii odszedł niecały rok temu. Okazuje się, że pozostawił po sobie muzykę, która zostanie wydana w formie płyty. Premiera odbędzie się późną wiosną.

Avicii był jednym z najpopularniejszych DJ-ów i twórców muzyki elektronicznej. Artysta odszedł nagle i niespodziewanie w kwietniu zeszłego roku. Jego śmierć wstrząsnęła całym muzycznym światem. Okazało się, że przed śmiercią Avicii pracował nad nową muzyką. Zostanie ona zebrana i wydana w formie płyty. Jej premiera odbędzie się w czerwcu. 

Avicii tworzył muzykę przed śmiercią. Ukaże się pośmiertna płyta

Rodzina i producenci zmarłego muzyka podjęli decyzję o wydaniu niepublikowanej muzyki Aviciiego. Taka informacja pojawiła się na łamach "New York Timesa". Płyta zostanie zatytułowana "Tim", a będzie ją promować singiel "S.O.S", którego premierę zapowiedziano na 10 kwietnia. 

Avicii, czyli Tim Berglig, zmarł nagle. Muzyk odebrał sobie życie w kwietniu zeszłego roku, mając zaledwie 28 lat. Jego problemy rozpoczęły się dużo wcześniej.

Jak podaje Onet - muzyk na dwa lata przed samobójczą śmiercią zrezygnował z koncertowania z powodu wyczerpania. 

Avicii pracował tuż przed śmiercią nad nową muzyką i jak się okazało - udało mu się ukończyć aż 80% albumu. Na płycie znajdzie się aż 16 niepublikowanych wcześniej utworów.

Szwed podobno pozostawił po sobie nie tylko muzykę, ale i notatki z instrukcjami dla współpracowników.

Avicii - czy nowa płyta powtórzy sukces poprzednich?

Muzyk zdobył światową sławę dzięki takim przebojom jak "Wake Me Up" czy "Hey Brother". Avicii był wielokrotnie nominowany do nagród Grammy. W 2014 roku Avicii znalazł się na trzecim miejscu najlepiej zarabiających artystów.

Premiera albumu "Tim" jest zaplanowana na 6 czerwca. Dochody ze sprzedaży mają być przekazane na rzecz fundacji imienia Tima Berglinga, założoną przez rodzinę Aviciiego. 

Czekacie na premierę płyty?

Zobacz także: Coachella 2019. Podczas budowy sceny doszło do tragicznego wypadku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów