“Artyści przeciw nienawiści”. Doda zapowiada kolejny koncert. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Roksana Orlicka 08.10.2019
Doda
Fotografia: VIPHOTO/East News

Doda zorganizowała w styczniu 2019 roku koncert “Artyści przeciw nienawiści”. Wydarzenie zjednoczyło wielu polskich artystów, a wokalistka zapowiada jego kontynuację. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Polacy coraz chętniej uczestniczą w koncertach rodzimych artystów. Nie ma co ukrywać, że ich występy są przygotowywane na najwyższym poziomie. Odbywa się też coraz więcej wydarzeń, podczas których muzycy spotykają się na jednej scenie.

Niekiedy w szczytnym celu. I w ten sposób powstał koncert “Artyści przeciw nienawiści”.

Koncert “Artyści przeciw nienawiści” - idea i organizator

Inicjatorką koncertu “Artyści przeciw nienawiści” jest Doda. Wokalistka wpadła na pomysł zorganizowania wydarzenia, podczas którego na scenie miało się spotkać wielu znanych i lubianych polskich artystów.

Pomysł na organizację koncertu pojawił się po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce 13 stycznia 2019. Tego dnia, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, został zraniony prezydent Gdańska - Paweł Abramowicz, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Doda zaapelowała do fanów, że każdy artysta musi się codziennie mierzyć z nienawiścią w internecie. Postanowiła zorganizować koncert, który miał uświadomić, jak duża jest skala tego problemu. A artyści wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy.

Koncert “Artyści przeciw nienawiści” - jak wyglądała pierwsza edycja?

Koncert odbył się 27 lutego 2019 roku. Na scenie pojawiła się plejada gwiazd. W tym między innymi Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Ewa Farna, Enej, Marina, Beata Kozidrak czy też Margaret

Wydarzenie zostało zorganizowane w zaledwie miesiąc. Dodę miała wsparcie w Agnieszce Hyży i Arkadiusza Krzywkowskiego. W tym samym składzie planują przygotowania kolejnej edycji.

Koncert “Artyści przeciw nienawiści” 2020 - kiedy i gdzie się odbędzie?

Doda zapowiedziała, że rozpoczęły się prace nad organizacją kolejnej edycji wydarzenia. Na razie nie podano żadnych szczegółów. Nie wiemy zatem, kiedy koncert się odbędzie i gdzie. 

Obiecaliśmy, że będzie, to będzie! Rozpoczynamy planowanie kolejnego koncertu - napisała na Instagramie.

Na razie nie podano również, którzy artyści wystąpią.

Wybierzecie się na koncert?

Zobacz także: Pezet ogłosił jeden koncert promujący album "Muzyka współczesna". Muzyk nie planuje więcej występów

Lubisz muzykę? Sprawdź, co o niej wiesz!

Quiz muzyczny
Rozwiąż quiz

Kto jest autorem tej płyty? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Quiz muzyczny

1. Kto jest autorem płyty "Thriller"?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów