Anita Lipnicka ogłasza współpracę z Kubą Karasiem z The Dumplings i zapowiada nową muzykę

Roksana Orlicka 29.07.2019
Anita Lipnicka
Fotografia: Instagram/@stary_manez

Anita Lipnicka zapowiada wydanie nowej wersji słynnej "Piosenki księżycowej". Przygotowała ją z Kubą Karasiem z zespołu The Dumplings. Premiera jest zaplanowana na 9 sierpnia.

Anita Lipnicka jest obecna na scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wokalistka nie osiadła na laurach, zamiast tego zamierza spróbować swoich sił w zupełnie innej stylistyce. Artystka zapowiada współpracę z Kubą Karasiem z zespołu The Dumplings, z którym przygotowała nową wersję "Piosenki księżycowej"

Anita Lipnicka nagrywa z Kubą Karasiem z The Dumplings

Lipnicka rozpoczynała karierę muzyczną od koncertowania z zespołem Varius Manx, z którym nagrała kilka wielkich przebojów, w tym słynną "Piosenkę księżycową".

Utwór pojawił się na wydanej 25 lat temu płycie "Emu". Piosenka odniosła duży sukces komercyjny i jest do dzisiaj jest wykonywana przez zespół na koncertach. 

Anita przyznaje, że ta ballada jest również jedynym z najważniejszych dla niej utworów. Wokalistka zapowiedziała, że niedługo opublikuje nową wersję tej piosenki, nad którą pracowała z Kubą Karasiem.

Księżycowa jest piosenką, do której mam ogromny sentyment. Napisałam ją dla mojego pierwszego chłopaka, gdy miałam niespełna 19 lat! Ma olbrzymi ładunek emocjonalny. Pozornie jest obietnicą wspólnego życia. W rzeczywistości jednak była cichym pożegnaniem w postaci słodko-gorzkiej kołysanki… Wyidealizowaną wizją przyszłości, której los nam nie zesłał - napisała artystka.

Utwór będzie jednocześnie zapowiedzią płyty "OdNowa", znajdą się na niej ważne dla artystki utwory, ale w nowych, odświeżonych i zaskakujących aranżacjach.

W ten sposób Lipnicka zamierza uczcić 25-lecie pracy artystycznej. Płyta będzie miała premierę jesienią 2019 roku. "Piosenkę księżycową" będzie można usłyszeć już 9 sierpnia.

Co ciekawe, Kuba Karaś urodził się rok po premierze piosenki. Artysta przeważnie porusza się w tanecznej elektronice, dlatego fani są ciekawi, jak będzie miała nowa wersja "Księżycowej piosenki"

Karaś przyznaje, że utwór kojarzy mu się młodzieńczymi setami DJ-skimi. "Księżycowa piosenka" była dla niego "sentymentalnym numerem na dobranoc".  

Jesteście ciekawi tej współpracy?

Zobacz także: MTV VMA 2019. Poznaliśmy nominowanych. Grande i Swift faworytkami!

W ostatnich miesiącach ukazało się wiele ciekawych płyt. Zainspiruj się!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów