Anita Lipnicka i Kuba Karaś z The Dumplings stworzyli nową wersję "Piosenki księżycowej"

Roksana Orlicka 09.08.2019
Anita Lipnicka
Fotografia: Mateusz Grochocki/East News

Anita Lipnicka zapowiada wydanie płyty "OdNowa", która ma się pojawić z okazji 25-lecia artystki na scenie muzycznej. Album promuje słynna "Piosenka księżycowa", ale w zupełnie nowej aranżacji. Lipnicka pracowała przy utworze z Kubą Karasiem z The Dumplings.

Anita Lipnicka zaczynała karierę muzyczną w zespole Varius Manx, gdy miała zaledwie dziewiętnaście lat. Z zespołem wydała dwie ciepło przyjęte płyty: "Emu" (1994) oraz "Elf" (1995), następnie wokalistka postawiła na karierę solową.

Artystka postanowiła podsumować 25-lecie działalności muzycznej i z tej okazji wydać płytę "OdNowa". Wydawnictwo zapowiada słynna "Piosenka księżycowa".

Fani utworu będą zaskoczeni, ponieważ Anita zdecydowała się na współpracę z Kubą Karasiem z The Dumplings i wspólnie stworzyli zupełnie nową, zaskakującą aranżację tego wielkiego przeboju. 

Anita Lipnicka i Kuba Karaś nagrali "Piosenkę księżycową". Utwór zapowiada płytę "OdNowa"

"Piosenka księżycowa" to jeden z najważniejszych utworów Anity Lipnickiej. Piosenka przyniosła artystce rozpoznawalność i otworzyła wiele drzwi. 

Anita po latach opowiada o jej ładunku emocjonalnym. "Piosenka księżycowa" została napisana dla ówczesnego chłopaka artystki. Lipnicka miała zaledwie 19 lat i wyróżniała się niezwykłą wrażliwością. 

Śmiało można powiedzieć, że to właśnie ten singiel miał duży wpływ na popularność płyty "Emu", którą promował.

Wielokrotnie spotykałam się z opiniami, że "Księżycowa" nieustannie wzrusza ludzi, że stanowi soundtrack do ich młodości, a i dla mnie zawsze była utworem o ogromnym ładunku emocjonalnym - przyznała Lipnicka.

Lipnicka postanowiła odświeżyć "Piosenkę księżycową" i nadać jej zupełnie nowy charakter. Artystka zaprosiła do współpracy Kubę Karasia z zespołu The Dumplings.

Anita spotykała się w studiu z 23-letnim producentem i wspólnie stworzyli wersję, którą możecie posłuchać poniżej. 

Warto wspomnieć, że Kuba urodził się dopiero rok po premierze piosenki. 

Nowa wersja "Piosenki księżycowej" zaintrygowała fanów Lipnickiej.

Kuba robi świetne rzeczy, a "Piosenka" przetrwała próbę czasu i wciąż zachwyca - napisał internauta.

Miłośnicy muzyki Lipnickiej chwalili również artystkę za otwartą głowę i chęć ciągłego rozwoju oraz poszukiwanie nowych brzmień.

Niektórzy ostrożnie pisali, że doceniają nową wersję, ale pozostają przy oryginale. Tłumacząc tym samym swoje przywiązanie do bardziej onirycznej, spokojnej wersji.

Anita Lipnicka - płyta "OdNowa"

Lipnicka nie zdradziła wiele szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa. Wiadomo, ze artystka chce przypomnieć swoje znane i lubiane piosenki. Przedstawić je w nieco innej odsłonie, zagrać na nowo.

Premiera płyty "OdNowa" jest zapowiedziana na jesień 2019 roku, ukaże się nakładem Warner Music Poland. Album promuje "Piosenka księżycowa". Wokalistka zdradziła, że fanów jej muzyki czeka wiele niespodzianek. 

Jak wam się podoba nowa odsłona "Piosenki księżycowej"?

Zobacz także: Lana Del Rey zdradziła szczegóły nowej płyty. Kiedy będzie można usłyszeć "Norman Fucking Rockwell"?

W oczekiwaniu na płytę Anity Lipnickiej, sprawdź inne muzyczne nowości ostatnich miesięcy!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów