Andrea Bocelli i Ellie Goulding w teledysku do utworu "Return To Love"

Roksana Orlicka 08.10.2019
Andrea Bocelli i Ellie Goulding
Fotografia: Karol Makurat/REPORTER

Andrea Bocelli jest znany z tego, że zaprasza do współpracy innych artystów. W ostatnim czasie pracował z wieloma przedstawicielami młodego pokolenia, w tym Edem Sheeranem, synem Matteo i Arianą Grande. Do sieci trafił teledysk do utworu wykonanego z Ellie Goulding.

Andrea Bocelli jest jednym z najwybitniejszych włoskich tenorów. Jego muzyka trafia do słuchaczy na całym świecie i łączy pokolenia. Zresztą, artysta często współpracuje z dużo młodszymi od siebie muzykami, do tego reprezentującymi zupełnie inne gatunki muzyczne. Tym razem zaśpiewał wspólnie z Ellie Goulding. W internecie pojawił się teledysk do piosenki "Return To Love".

Andrea Bocelli i Ellie Goulding we wspólnym klipie do piosenki "Return To Love"

Andrea Bocelli jest najbardziej znanym śpiewakiem operowym na świecie. Przekłada się to na sprzedaż jego płyt. Artysta może się pochwalić tym, że jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy.

Bocelli nie zamierza zwalniać tempa. Muzyk wciąż wydaje nowe płyty, koncertuje po całym świecie i zaprasza do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia. 

Włoski artysta promuje obecnie płytę "Si". Na albumie znaleźli się tacy goście jak Ed Sheeran czy Dua Lipa. Teraz w internecie znalazł się teledysk do piosenki "Return To Love" z udziałem Ellie Goulding. Zapowiada on płytę "Si Forever".

Okazuje się, że utwór ma ważne dla artysty przesłanie. Tak opowiadał o piosence:

Każda miłość jest jedyna w swoim rodzaju, a jednak pojawiają się pewne podobieństwa: to samo uczucie, które zasiewa ziarno, powoduje również rozkwit kwiatu. Ten utwór oddaje uczucie przebudzenia, poczucia, że można pokochać na nowo.

Bocelli wyznał, że jest zachwycony talentem Ellie Goulding i pokochał jej głos od pierwszego przesłuchania. Wokalistka również nie ukrywa radości ze współpracy z wybitnym muzykiem.

To zaszczyt, że sam Andrea Bocelli poprosił mnie o duet. Uwielbiam muzykę klasyczną i nigdy nie powiem „nie” pięknej piosence miłosnej. Andrea ma jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów naszych czasów. Śpiewanie po włosku było wspaniałym doświadczeniem - powiedziała.

Warto wspomnieć, że na albumie "Si Forever" pojawi się jeszcze kilka innych duetów. Między innymi z córką aktorki Jennifer Garner. Premiera płyty jest zaplanowana na 8 listopada.

Jak wam się podoba duet z Ellie?

Zobacz także: Open’er Festival 2020. Kolejny artysta potwierdzony! Kto wystąpi w Gdyni?

Lubisz muzykę? Sprawdź, co o niej wiesz!

Quiz muzyczny
Rozwiąż quiz

Kto jest autorem tej płyty? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Quiz muzyczny

1. Kto jest autorem płyty "Thriller"?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów