Znamy przepis na świąteczny przebój. Wystarczy spełnić te trzy warunki!

Julita Buczek 11.12.2018
wham piosenka świąteczna
Fotografia: Instagram @wham_fanpage

Brytyjscy analitycy ustalili, co stoi za sukcesem idealnych świątecznych przebojów. Według nich wystarczy spełnić tylko dwa warunki, aby znaleźć się w na liście najlepszych świątecznych przebojów.

Wytwórnia Ostereo poddała analizie najchętniej słuchane utwory ze świątecznych list przebojów ostatnich 50 lat. Aby piosenka znalazła się na tej liście, wystarczy spełnić tylko trzy warunki. Idealny czas trwania utworu powinien wynosić 3 minuty 57 sekund oraz być utrzymany w tonacji G-dur i tempie 114 uderzeń na minutę. Badania opublikował brytyjski portal New Musical Express.

Jakie piosenki znalazły się na liście?

Jeśli powyższe warunki zostaną w pełni spełnione, utwór ma znacznie większe szanse na podbicie świątecznych list przebojów. Według badań przeprowadzonych przez wytwórnię, ponad połowa była coverami, balladami i niezbyt często była poświęcona tematyce świąt. Według Ostereo idealnym przebojem jest "Always on My Mind" (cover piosenki Elvisa Presleya w wykonaniu grupy Pet Shop Boys) oraz "Mary's Boy Child" (Boney M. z 1978 roku). Kolejnymi utworami, które znalazły się na liście były "Just Walkin' in the Rain" (Johnniego Raya), "Moon River" (w wykonaniu Danny'ego Williamsa), "I Want to Hold Your Hand" (The Beatles), "Bohemian Rhapsody" (Queen), "Do They Know It's Christmas?" (Band Aid) czy "Goodbye" (Spice Girls). W zeszłym roku zatriumfował Ed Sheeran ze swoim utworem "Perfect".

Jeden z największych przebojów, piosenka "Last Christmas" (Wham!) nigdy nie została świątecznym "numerem jeden" w Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Najpiękniejsze piosenki na święta w Chillizet Christmas

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Będziecie zaskoczeni, jak zmieniły się jedne z najbardziej znanych gwiazd show-biznesu! Niektóre z nich schudły i nauczyły się lepiej malować, a inne odwiedziły chirurga plastycznego. Na pewno będziecie w szoku po zobaczeniu tych zdjęć. Jak sądzicie, większość zmian w swoim wyglądzie zawdzięczają skalpelowi?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów