"Dwa serduszka, cztery oczy" po angielsku robi furorę!

Joanna Maria Lea w czarno-białym klipie do utworu "Dwa serduszka, cztery oczy" po angielsku
Fotografia: YouTube/Joanna Maria Lea

"Zimna wojna" robi furorę za granicą! Z myślą o widzach spoza Polski YouTuberka nagrała cover utworu "Dwa serduszka, cztery oczy" po angielsku. Niesamowity!

"Zimna wojna" robi furorę za granicą. Film chwyta za serce, podobnie jak motyw przewodni z niego, utwór "Dwa serduszka, cztery oczy". Na potrzeby produkcji Pawła Palikowskiego piosenkę, która do tej pory znana była jako utwór ludowy stworzony przez zespół Mazowsze, zaśpiewała Joanna Kulig. Jej wykonanie zdobyło nasze serca, choć teraz ma konkurencję! Polska YouTuberka, Joanna Maria Lea, postanowiła zaśpiewać ją w języku angielskim, w związku z promocją filmu na świecie.

Zobacz także: Joanna Kulig zaśpiewała z jazz-bandem. Publiczność oszalała!

"Dwa serduszka, cztery oczy" po angielsku

Joanna Kulig przebywa obecnie w Hollywood, gdzie promuje "Zimną wojnę". Film Pawlikowskiego ma ogromne szanse na nominację do Oscara, znalazł się bowiem na krótkiej liście nominowanych. O tym, czy otrzyma nominację przekonamy się już 22 stycznia. Na razie jednak wiemy, że Amerykanie, podobnie jak my, zachwycają się "Zimną wojną". Joanna Maria Lea postanowiła jednak sprawić, że będą mogli jeszcze lepiej zrozumieć produkcję.

Utwór "Dwa serduszka, cztery oczy" przewija się niemal przez całą "Zimną wojnę" i jest kluczowy w filmie. Doskonale pasuje do fabuły, szkoda by było zatem, żeby ktoś za granicą nie zrozumiał słów tej pięknej piosenki. Jazzowa melodia utworu natomiast dodaje filmowi magicznego klimatu. Właśnie dlatego powstał angielski cover w wykonaniu Joanny.

Pomysł narodził się po tym, jak "Zimna wojna" została nominowana do nagród BAFTA. To miała być ciekawostka dla polskich słuchaczy, ale też umożliwienie zagranicznym widzom łatwiejszego przekazu piosenki - powiedziała autorka coveru w rozmowie z Onetem.

W oryginale twórcami piosenki są założyciele zespołu Mazowsze: Mira Zimińska oraz Tadeusz Sygietyński. Mogliśmy usłyszeć go już również w mniej ludowych wykonaniach Anny Marii-Jopek oraz Magdy Umer. Teraz przyszedł czas na jazzową wersję Joanny Kulig oraz jej angielski odpowiednik wykonany przez Joannę Marię Lea. Jej wersja piosenki bardzo nas poruszyła. Musicie tego posłuchać!

Zobacz także: Polka nagrała cover "Zombie" The Cranberries, który stał się hitem!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów