Zapowiedź nowego albumu, duża trasa koncertowa, teraz świetny teledysk. The XX podbijają świat

Redakcja 29.11.2016
Oliver Sim w teledysku do "On Hold"
Fotografia: www.youtube.com

Brytyjscy muzycy dobrze wiedzą, jak rozkochać w sobie fanów i podtrzymać wysoką temperaturę tego "związku". 

Listopad upłynął pod znakiem dwóch iksów. Romy, Oliver i Jamie niemal co tydzień zaskakiwali swoich fanów jakąś nowością. Najpierw do sieci wyciekła lista utworów, które miały znaleźć się na nowej, trzeciej płycie brytyjskiego trio. Tydzień później The XX potwierdzili, że w 13 stycznia 2017 roku do sprzedaży trafi album "I See You". Niemal w tym samym czasie, ku uciesze fanów, zespół podał terminy koncertów promujących nowy album.

28 listopada 2016 roku The XX opublikowali teledysk do singla z nadchodzącego, trzeciego albumu "On Hold". Klip wykonany jest z dużą starannością i przypomina popularne wśród fanów młodego kina amerykańskiego filmy. Zdjęcia powstały zresztą w Marfie w stanie Teksas. Ta lokacja nie jest przypadkowa. Członkowie The XX właśnie w tym mieście komponowali i nagrywali część nowej płyty. 

Reżyserem "On Hold" jest brytyjski fotograf Alasdair McLellan, odpowiedzialny za sesje zdjęciowe dla najpopularniejszych marek odzieżowych i magazynów takich jak "Vogue". Klip ma oddawać ciepło i akceptację, jaką The XX otrzymują od ludzi mieszkających w USAa także pokazywać miłość i szacunek, jaki w swoich sercach mają dla Amerykanów. 

The XX darzą miłością mieszkańców USA, a Polacy darzą miłością The XX. Bilety na oba koncerty, które zespół zagra w naszym kraju - 30 listopada w Poznaniu i 1 grudnia w Warszawie, już dawno się wyprzedały. Nic dziwnego - łatwo ich lubić, wprost wypada ich słuchać. Jamie, Oliver i Romy byli modni już od premiery ich pierwszej płyty "xx" z 2009 roku. Muzycy są również modni jeśli chodzi o styl - klip do "On Hold" jest tylko tego dowodem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów