Wielki wyciek i albumy wyprzedane w kilka godzin. Nowe utwory Buriala zatrzęsły siecią

Redakcja 29.11.2016
Okładka płyty "Untrue" z 2007 roku
Fotografia: Burial/Facebook.com

Fani klimatycznej muzyki Buriala tak bardzo ucieszyli się z nowego materiału, że rzucili się na krążki. 

Burial jeszcze do niedawna był tajemniczy jak Banksy. Nikt nie wiedział, jaka jest jego prawdziwa tożsamość. Zanim w 2007 roku okazało się, że jego prawdziwe nazwisko to William Emmanuel Bevan, po sieci krążyły domysły, że być może muzyk i twórca murali to ta sama osoba. Burial współpracuje z artystami takimi jak Massive Attack, Thom Yorke czy Four Tet, ostatnio Zombie - którzy często kojarzeni są z Banksym. 

Mimo tego, że Burial nie jest już owiany tajemnicą, trzeba mu przyznać, że jest muzykiem najwyższej klasy. Jego twórczość doceniają wszyscy fani muzyki elektronicznej, jednak często słyszy się zarzut, że Bevan pracuje za mało. Jego ostatni singiel - "Temple Sleeper", został opublikowany prawie przed dwoma laty. Teraz na stronie Hyperdub.net pojawiły się aż dwa nowe kawałki - "Young Death" i "Nightmarket", które mają być kontynuacją EP-ki "Rival Dealer" z 2013 roku. 

Jak podaje serwis Pitchfork.com, dwa nowe utwory prawdopodobnie nie są prezentem od brytyjskiego artysty, ale ich obecność w sieci to zwykła pomyłka. Pod koniec listopada 2016 roku "Young Death" i "Nightmarket" wyciekły do sieci za sprawą niefortunnej, przypadkowej publikacji. Sklep muzyczny z Toronto - Sonic Boom otrzymał kopie nagrań, zanim Burial wydał na to zgodę i nie wiedząc o tym wrzucił je do internetu. 

W zaistniałej sytuacji nie było sensu ukrywać faktu, że nowe utwory już gdzieś krążą. Od 28 listopada na platformie Hyberdub.net można odsłuchać nowych dzieł Bevana, pobrać je na dysk za około 10 złotych, a także teoretycznie kupić album, jednak na kilka godzin po premierze wszystkie krążki zostały wyprzedane. Jeśli jesteście fanami Buriala, ale nie chcecie płacić za pobranie jego nowych utworów, możecie posłuchać ich tutaj.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów