Wielki hit Kayah powraca w nowym brzmieniu. Znamy datę premiery!

Anna Parcheta 23.03.2018
Kayah
Fotografia: Bartosz KRUPA/EAST NEWS

Nowa wersja piosenki „Po co” trafia do słuchaczy niemal dokładnie rok po premierze oryginału. Czym będzie się różnić i gdzie będzie można ją usłyszeć?

Utwór „Po co” po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć niespełna rok temu. Jak mówiła sama Kayah miał on być jej autorską terapią na pesymistyczne nastawienie do życia i zamartwienie się na zapas. „Napisałam tekst, który jest w opozycji do tej teorii i skłania do bycia całym sobą tu i teraz i czerpania tego, co najlepsze z każdej najdrobniejszej chwili naszego życia. Chcę, by ten utwór pomógł również mi wcielić ten mechanizm w życie […]” – mówiła wtedy wokalistka o swoim najnowszym singlu. Czym zaskoczy nas teraz?

Nowa wersja piosenki „Po co” Kayah

Nową wersję swojego wielkiego hitu Kayah nagrała specjalnie dla Meloradia, w którym prowadzi swój autorski program „Tu i teraz” (możecie go posłuchać w każdą środę między 18 a 20). Jego nazwa nie jest przypadkowa, słowa te są bowiem zaczerpnięte właśnie z refrenu  piosenki „Po co”. Teraz za sprawą producenta Jana Smoczyńskiego utwór zyskał nowe, bardziej akustyczne brzmienie, a Kayah nagrała do niego na nowo wszystkie partie wokalne. Niezmiennie jednak piosenka jest utrzymana w radosnej, optymistycznej stylistyce doskonale znanej z oryginalnej wersji. Nowa wersja piosenki „Po co” dzięki swojej niezmiennej przebojowości i wyjątkowemu klimatowi ma szansę ponownie bardzo spodobać się słuchaczom. A co sądzi o niej Idan Raichel, światowej sławy izraelski muzyk, który razem z Kayah pracował przy pierwszej wersji utworu? Zapytaliśmy go o to!

Idan Raichel o nowej wersji piosenki „Po co”

Artyście nie zawsze są zadowoleni z tego, że ich wielki hit będzie modyfikowany. W tym wypadku było jednak inaczej. Idan Raichel – jak sam przyznaje – był pozytywnie zaskoczony, że radio w Polsce jest na tyle otwarte, by przygotować wersję akustyczną utworu. „Jestem bardzo, bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Powiedziałem po prostu „Wow! To jest piękne!”. To jest właśnie to, co kocham w Kayah i jej zespole. Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, ale Kayah przenosi sztukę w inny wymiar. Naprawdę to doceniam. Mam nadzieję, że Wy widzowie wiecie, jakimi jesteście szczęściarzami, że macie tak niezwykłą artystkę w swoim kraju” – powiedział muzyk.

A kiedy my będziemy mogli zachwycić się nową wersją „Po co”? Piosenka będzie miała swoją premierę już w najbliższy poniedziałek, 26 marca na antenie Meloradio o godz. 12:00, zaraz po wiadomościach - Głosie Meloradia. Tego samego dnia będzie także obecna we wszystkich serwisach streamingowych, a równolegle z premierą radiową utworu do sieci trafi nowy teledysk.

Sandały damskie - wybierz parę idealną dla siebie

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów