23.03.2018 10:47

Wielki hit Kayah powraca w nowym brzmieniu. Znamy datę premiery!

Nowa wersja piosenki „Po co” trafia do słuchaczy niemal dokładnie rok po premierze oryginału. Czym będzie się różnić i gdzie będzie można ją usłyszeć?

Kayah

fot. Bartosz KRUPA/EAST NEWS

Utwór „Po co” po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć niespełna rok temu. Jak mówiła sama Kayah miał on być jej autorską terapią na pesymistyczne nastawienie do życia i zamartwienie się na zapas. „Napisałam tekst, który jest w opozycji do tej teorii i skłania do bycia całym sobą tu i teraz i czerpania tego, co najlepsze z każdej najdrobniejszej chwili naszego życia. Chcę, by ten utwór pomógł również mi wcielić ten mechanizm w życie […]” – mówiła wtedy wokalistka o swoim najnowszym singlu. Czym zaskoczy nas teraz?

Nowa wersja piosenki „Po co” Kayah

Nową wersję swojego wielkiego hitu Kayah nagrała specjalnie dla Meloradia, w którym prowadzi swój autorski program „Tu i teraz” (możecie go posłuchać w każdą środę między 18 a 20). Jego nazwa nie jest przypadkowa, słowa te są bowiem zaczerpnięte właśnie z refrenu  piosenki „Po co”. Teraz za sprawą producenta Jana Smoczyńskiego utwór zyskał nowe, bardziej akustyczne brzmienie, a Kayah nagrała do niego na nowo wszystkie partie wokalne. Niezmiennie jednak piosenka jest utrzymana w radosnej, optymistycznej stylistyce doskonale znanej z oryginalnej wersji. Nowa wersja piosenki „Po co” dzięki swojej niezmiennej przebojowości i wyjątkowemu klimatowi ma szansę ponownie bardzo spodobać się słuchaczom. A co sądzi o niej Idan Raichel, światowej sławy izraelski muzyk, który razem z Kayah pracował przy pierwszej wersji utworu? Zapytaliśmy go o to!

Idan Raichel o nowej wersji piosenki „Po co”

Artyście nie zawsze są zadowoleni z tego, że ich wielki hit będzie modyfikowany. W tym wypadku było jednak inaczej. Idan Raichel – jak sam przyznaje – był pozytywnie zaskoczony, że radio w Polsce jest na tyle otwarte, by przygotować wersję akustyczną utworu. „Jestem bardzo, bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Powiedziałem po prostu „Wow! To jest piękne!”. To jest właśnie to, co kocham w Kayah i jej zespole. Nie wiem, czy tak jest w całej Polsce, ale Kayah przenosi sztukę w inny wymiar. Naprawdę to doceniam. Mam nadzieję, że Wy widzowie wiecie, jakimi jesteście szczęściarzami, że macie tak niezwykłą artystkę w swoim kraju” – powiedział muzyk.

A kiedy my będziemy mogli zachwycić się nową wersją „Po co”? Piosenka będzie miała swoją premierę już w najbliższy poniedziałek, 26 marca na antenie Meloradio o godz. 12:00, zaraz po wiadomościach - Głosie Meloradia. Tego samego dnia będzie także obecna we wszystkich serwisach streamingowych, a równolegle z premierą radiową utworu do sieci trafi nowy teledysk.

Sandały damskie - wybierz parę idealną dla siebie

Tagi: