Tydzień Płyty: Tom Misch "Geography"

Anna Respondek 16.04.2018
"Geography"
Fotografia: Materiały promocyjne

Na początku kwietnia swój debiutancki longplay zaprezetował Tom Misch - multiinstrumentalista i autor tekstów, który w swojej twórczości miesza pop, funk, jazz a nawet hip- hop.

Pierwszy kawałek, który odsłonił skrawka tajemnicy, to "Movie". Melodyjna oda do miłości została napisana przez Toma i jego wieloletniego współpracownika Carmody’ego. Gościnnie na wokalach pojawia się siostra artysty – Polly Misch. Jego spokojny głos wprowadza słuchaczy w sen na jawie i daje nam posmak tego, co usłyszymy na "Geography".

Tom chciał by utwór był zachowany w stylistyce klasycznego kina i jego przyciągającego klimatu. Otoczka utworu jest bardzo intymna. Płytę zapowiada klip, w którym znajdziemy kompilacje nagrań dziadków Toma z lat 40- tych.

Cała płyta zawiera 13 utworów i jest bardzo zróżnicowana pod względem brzmieniowym. "Geography" to swoista mieszanka popu, funku, swingu, jazzu, elektroniki i hip- hopu w najlepszych aranżacjach. Na płycie można znaleźć coś na spokojne, wieczory - instrumentalne ballady takie jak "Man Like You", czy "We've Come So Far", ale także skoczne, energiczne kompozycje, gdzie miejscami pojawia się rap - "Lost in Paris" wspólnie z raperem GoldLinkiem, "It Runs Through Me", czy "Disco Yes" z Polly Misch. Co ciekawe, kosmiczną okładkę albumu, zaprojektowała matka Toma - Carol, która była także autorką okładek jego poprzednich EP- ek.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów