Tydzień Płyty: Jorja Smith "Lost & Found"

Marta Wilczkowska 19.06.2018
 Jorja Smith "Lost & Found"
Fotografia: materiały prasowe

Jedna z najbardziej wyróżniających się na scenie R&B i neo soulu piosenkarka i autorka tekstów, Jorja Smith, prezentuje swój długo wyczekiwany, debiutancki album "Lost & Found".

"Lost & Found" to owoc prawie trzyletniej pracy Jorjy Smith oraz jej deklaracja artystyczna. Na płycie przebojowy pop przeplata się z charyzmą artystki oraz jej wyrazistymi, świadomymi poglądami – cechami, dzięki którym Jorja postrzegana jest jako jedna z najciekawszych nowych brytyjskich artystek w ostatnich latach. "Lost & Found" to osobisty album pełen ciekawych spostrzeżeń, jak i tematów, z którymi łatwo się utożsamić.

W ciągu niemal trzech lat pracy nad płytą, Jorja zdobyła już nagrodę BRIT Award, pojawiła się na okładkach ponad 10 magazynów, a jej piosenki mają na liczniku miliony streamów.

Była też supportem Bruno Marsa podczas jego amerykańskiej trasy, pojawiła na albumie Drake'a "More Life", a jej utwór "I Am", stworzony z Kendrickiem Lamarem, znalazł się na ścieżce dźwiękowej to filmu "Czarna Pantera". O jej muzyce rozpisują się dziennikarze The Times, The Fade, i-D Magazine i The Guardian, a to przecież dopiero początek jej drogi.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów