Tydzień Płyty: James Blake „Assume Form”

Redakcja 28.01.2019
Tydzień Płyty: James Blake „Assume Form”
Fotografia: materiał prasowy

W połowie stycznia ukazał się nowy, czwarty album w dorobku Jamesa Blake’a – „Assume Form”. Na „Assume Form” James Blake zadbał o zestaw znakomitych gości: André 3000, Travis Scott, ROSALÍA, Metro Boomin i Moses Sumney.

James Blake jest jednym z najciekawszych muzyków, producentów i songwriterów naszych czasów. W ciągu ostatnich kilku lat artysta współpracował z takimi gwiazdami jak Kendrick Lamar, Beyoncé, Jay Z, Mount Kimbie, Bon Iver, Chance The Rapper czy Frank Ocean. Brał udział w projektach Quentina Blake’a, Natalie Portman, można go było również usłyszeć na ścieżce dźwiękowej do filmu „Czarna Pantera”. Blake zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, a także zagrał na największych i najważniejszych festiwalach muzycznych na całym świecie.

Na „Assume Form” James Blake nie stawia żadnych ograniczeń gatunkowych. Jak zawsze, najważniejszy jest dla niego klasyczny, emocjonalny tekst. Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, na krążku nie zabrakło umiarkowanej elektroniki, mocniejszych, trapowych akcentów, a także instrumentalnych fragmentów. Czwarty album artysty jest prawdopodobnie jego najbardziej szczerym, eklektycznym i artystycznym dokonaniem w dotychczasowym dorobku.

„Assume Form” to zapis niezwykle produktywnego okresu w kreatywnym i osobistym rozwoju Blake’a. Artysta szczerze opowiada o zdrowiu psychicznym, współczesnych wzorcach męskości oraz poszukiwaniu spokoju. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów